Найкращий час для становлення характеру дитини - період від 3 до 10 років. У цьому віці діти охоче спілкуються з дорослими та достатньо відкриті для їхнього впливу.
Як допомогти дитині розвинути впевненість у собі, ексклюзивно для HOCHU.ua розповідає експертка та власниця мережі дитячих садочків HELLO KIDSЮлія Кичила розповіла, як не проґавити момент та виховати впевнену у собі дитину.
Дозвольте дитині самостійно приймати рішення у простих повсякденних ситуаціях. Хай малюк вибере одяг для садочка, школи чи прогулянки. Вирішить, який мультфільм хоче подивитися у вільний час. Обере страву, яку хоче з’їсти на обід чи вечерю. Заохочуйте дитину до самовираження, навіть якщо її інтереси дещо відрізняються від ваших.
Розвивайте таланти дитини
Всі діти різні. Хтось любить музику чи танці. Хтось добре малює. Для когось найулюбленіше заняття - складання конструктора. Визначте, що подобається саме вашій дитині і розвивайте її здібності. Важливо, щоб заняття мали регулярний характер. Поясніть дитині, що розвиток будь-якого таланту вимагає часу та зусиль, але кожен крок наближає її до мети. Завдяки цьому в характері дитини будуть формуватись не лише впевненість, а й наполегливість, стійкість та терпіння.
В центрі уваги - дитина, а не її успіхи
Виховання впевненості базується на тому, щоб ваша дитина почувалася незалежною від своїх успіхів чи невдач. Тож головна порада батькам: зосереджуйтесь не лише на досягненнях дитини, а й на її емоціях. Хваліть дитину за старання, наполегливість та вміння визнавати свої помилки. Дитина має розуміти, що її цінують не лише за те, що вона впоралась з завданням, а за те, що вона особистість.
Погана ідея - зіставляти успіхи власної дитини з досягненнями інших дітей. Виховання дитини під тиском конкуренції сформує лише залежність від зовнішньої оцінки, і аж ніяк не впевненість у власних силах. Тому забудьте фрази на кшталт: “Твоя подружка Маша вже знає алфавіт“, “Андрійко вивчив табличку множення, а ти ще ні!”. Дитина має зосередитись на власному зростанні, а не на досягненнях інших.
Поясніть, що поразки - це досвід
Найбільшу шкоду дитячій самооцінці завдають невдачі, які пов’язані з навчанням чи виконанням якогось завдання. Дитяча психіка дуже болісно сприймає будь-яку поразку. Завдання батьків - пояснити, що це всього лиш життєвий досвід, який допомагає нам зрозуміти свої слабкі сторони та стати кращим. Наприклад, якщо дитина програла у грі, поясніть, що їй треба потренуватися чи обдумати нову стратегію. Тоді вона обов’язково переможе.