Як оптимізувати сімейне життя, щоб не почуватися "вичавленим лимоном": розумні поради
Не потрібно робити все одній, краще розділити обов'язки
Навіть найщасливіші стосунки швидко вичерпають себе, якщо жінка буде намагатися все тягнути на своїх плечах. Намагаючись зробити життя сім’ї простим, легким та без зайвих клопотів з часом рутина і виснаження поглинуть вас з головою, тому потрібно змінити деякі звички.
Потрібно вміти делегувати обов’язки всередині сім’ї. Можна робити деякі речі наперед, або не стояти годинами біля плити, а прийняти запрошення у ресторан на вечерю. Кілька корисних порад неодмінно стануть вам у пригоді, щоб сімейне життя не нагадувало каторгу та заощадило купу часу, радить nourishingminimalism.
Мінімалізм
Не накопичуйте зайвих речей у домі, гаражі, коморі, сумці чи голові. Не варто купувати щось лише задля того, щоб купити, адже більшість всього придбаного люди часто не використовують. Раз на місяць позбавляйтеся зайвого: викиньте, подаруйте чи продайте те, чим не користуєтеся.
Система, графік чи розпорядок
Якщо ви встановите чіткий графік всіх справ на день, тиждень та місяць і будете його дотримуватися, то робити всі справи буде значно простіше, адже всі члени сім’ї будуть знати сій розпорядок.
Знаходьте час для себе
Навіть, якщо ви надзвичайно заклопотані, маєте безліч справ і навіть вгору немає коли глянути - завжди знаходьте час для себе. Виділяйте трохи часу кожного дня для улюбленого хобі, книги чи просто посидіти у тиші, зібратися і відчути спокій.
Готові страви і напівфабрикати - не зло
Завжди тримайте у холодильнику готові страви на приготування яких йде мало часу. Іноді трапляються невідкладні справи і часу на приготування повноцінного обіду чи вечері просто немає. Тому заморожені продукти врятують ваш день.
Делегуйте обов’язки
Ви не зобов’язані робити всі справи самостійно. Можна прибирати разом, доручати дітям дрібні побутові справи і спілкуватися чи готувати спільно страви, або ж всією сім’єю ходити за покупками.
Не прагніть бути досконалою
Часто жінки намагаються робити все бездоганно. Але інші члени родини на це навіть не звернуть увагу. Тому не варто тричі на тиждень мити вікна і прасувати навіть шкарпетки. Краще проведіть час з сім’єю чи присвятіть своєму хобі.
З дорослішанням дітей можна збільшувати їхні обов’язки. Адже для кожного віку вони різні і потрібно доручати різні справи, а не намагатися робити замість них.