Рекомендації лікаря щодо догляду та вичавлювання прищів
Скільки б разів людям не розповідали про заборони і наслідки, вони продовжуватимуть давити прищі. Не лякає ризик занесення інфекції та можливі рубці і плями після такої дії, позбутися яких дуже складно.
Чим шкідливо видавлювати прищі та які ризики такої маніпуляції? На ці питання та найменш травматичний спосіб видавити прищ, розповідає лікар-дерматовенеролог Вікторія Миронюк для wonderzine.
Прищ – це запалення, яке відбувається у волосяному фолікулі, якими вкрита наша шкіра. Тому прищі можуть з'являтися у будь-якому місці на тілі. Найбільш розповсюджені ділянки появи прищів - на обличчі, грудях і верхній частині спині. Люди з жирним типом шкіри більше страждають від появи прищів.
Розрізняють періодичні й систематичні вугрові висипи. Періодичні можуть з'являтися перед місячними, від носіння маски, стресу чи погано змитого макіяжу. Систематичні - це вугрова хвороба, або акне.
Деякі люди отримують психологічне полегшення від видавлювання прищів.Цю проблему треба пропрацьовувати із психологом, інакше вони ризикують заробити рубці й пігментні плями.
Як запобігти появі нових прищів?
Людям із жирним типом шкіри потрібно періодично застосовувати себорегулювальні й відлущувальні засоби: ретиноїди, саліцилову та азелаїнову кислоту. Вони запобігають двом важливим чинникам утворення вугрів – гіперсебореї (надмірному саловиділенню) та гіперкератинізації (неправильному відлущенню клітин епідермісу). Використання бензоїлу пероксиду – має протизапальну та антимікробну дію.
Які прищі не видавлювати категорично, а які не варто, але можна?
Закриті комедони. Власноруч їх давити не варто: можна більше травмувати шкіру.
Червоні вузлики без гною. Категорично не давити! Завдасте шкірі травмування і запалення прогресуватиме.
Прищики з гнійним вмістом. За потреби можна видавити.
Важливо: не можна давити прищі у "трикутнику смерті" - біля носа та над верхньою губою: якщо необережно видавити прищ у даній зоні, можна отримати глибоке запалення та, як наслідок, навіть інфікування головного мозку.
Якщо у людини акне, ніяких прищів давити не можна, краще звернутися до лікаря та підібрати правильне лікування.
Що робити з чорними цятками?
Чорні точки - це шкірне сало, яке при окисленні з повітрям набуває чорного кольору.Чорні точки, які нагадують пробки, можуть бути симптомом комедональної форми акне. Чорні цятки не варто вичавлювати, краще за ними правильно доглядати.
Як правильно видавити прищ усвідомлюючи усі можливі ризики?
-
Вичавлювати прищ треба чистими руками з короткими нігтями;
-
очистити обличчя пінкою чи гелем для вмивання;
-
перед видавлюванням на прищ покласти теплий компрес на кілька хвилин - змочити рушник теплою водою і прикласти на ділянку;
-
простерилізувати голку від шприца чи спеціальний ложкоподібний інструмент (впродовж 10 хвилин прокип’ятити його у воді та обробити 96% розчином спирту. Або потримати над запальничкою та остудити);
-
голівку гнійного прищика треба проколоти з першої спроби, дуже обережно, не надто глибоко, щоби не пробити стінку фолікула;
-
чистими ватними дисками або паличками з двох боків злегка надавити на прищ, щоби вичавити гнійний вміст;
-
обробити 2% саліциловою кислотою чи спиртовим розчином. А коли утвориться кірочка, нанести локальний засіб на кшталт бензоїл пероксида.
Щоб потім не реанімувати шкіру та не отримати небажані наслідки, краще не давити прищі взагалі. А як правильно підібрати крем від прищів, щоб мати чисту шкіру, ми розповідали раніше.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.