Не мити і зайвий раз не торкатися: ось як правильно доглядати за жирним волоссям

Догляд за волоссям

Тетяна Мальцева

Фріланс-редакторка

Як доглядати за жирним волоссям правильно. Фото: freepik.com

Жирне волосся? Ми знаємо, як упоратися з цією проблемою. Ось 4 основних кроки по правильному догляду за жирним волоссям

Хтось може помити голову раз на тиждень і ходити при цьому всі дні з блискучими локонами. А іншим доводиться робити це щоранку, тому що вже надвечір волосся жирніє, корені втрачають об'єм, і зачіска виглядає немитою. Багато хто пов'язує жирне волосся із зовнішніми факторами, забрудненням, недостатнім очищенням.

А трихологи вже вкотре повторюють, що проблема жирності волосся криється лише у роботі шкіри голови, а не в самих локонах. Виною всьому інтенсивніша робота сальних залоз, які виробляють жир, стверджує джерело Obozrevatel. І щоб вирішити цю проблему, жирному волоссю просто потрібен правильний догляд. Розповідаємо про головні кроки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Крок № 1: рідше мийте волосся

Звісно, ​​хочеться щодня мати свіжі, чисті, об'ємні локони. І власники жирного волосся, а точніше, жирної шкіри голови, миють їх практично щоранку. Це неправильно. Всупереч поширеній думці, це чинитиме лише протилежний ефект.

Сальні залози працюватимуть ще інтенсивніше через те, що шкіра голови від постійного миття пересушується. В результаті ви ризикуєте отримати не просто жирне коріння, а ще й висушені посічені кінчики, адже часте миття шкодить і довжині волосся. Намагайтеся мити голову 2-3 рази на тиждень. А підтримувати презентабельний вигляд можна за допомогою пучків, хвостів, кіс та плетінь.

Крок № 2: спеціальний догляд для жирного волосся

Обов'язково підбирайте догляд, який відповідає вашому типу волосся. Шампуні для жирної шкіри голови працюватимуть інтенсивніше. До того ж, є спеціальні професійні очищаючі шампуні, які допоможуть очистити волосся набагато краще – і для цього достатньо буде навіть одного митися на тиждень.

У решту днів, якщо потрібно буде освіжити локони, можна вимити їх звичайним шампунем для домашнього використання. І не забувайте про кондиціонери, без них довжина і кінчики вашого волосся будуть висушеними і посіченими. Вибирайте легкі текстури кондиціонеру і наносьте його на волосся, відступаючи 3-4 сантиметри від коренів.

Крок № 3: уникайте силікону у складі

Уважно вивчайте склад засобів, які використовуєте. На жаль, більшість бальзамів, кондиціонерів, масок для волосся, а також спреїв, які полегшують розчісування та надають блиску, містять силікон у великій кількості. Це працює, так як він покриває волосся плівкою, роблячи його блискучим і гладким.

Але це ж і погіршує стан жирного волосся і змушує його жирніти ще більше. Силіконова плівка буде притягувати на себе пил, через що волосся забруднюється швидше. Вибирайте засоби для блиску та гладкості на основі інших активних інгредієнтів і наносьте їх у мінімальній кількості якнайдалі від коріння волосся.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Крок № 4: якнайменше торкайтеся волосся руками

Постійно поправляєте чубчик чи забираєте його з чола? І потім дивуєтеся, що волосся у обличчя так швидко жирніє? Це елементарно – руками ми приносимо на волосся ще більше бруду та пилу, ніж його є в повітрі. Постійно поправляючи локони, ми також розносимо шкірне сало по всій довжині волосся.

Намагайтеся контролювати цей нюанс і стежте, щоб не поправляти волосся руками постійно. Заважає чубчик? Заплетіть його або заколіть. А якщо потрібно поправити зачіску, просто розчешіть гребінцем. І до речі, теж стежте за чистотою розчіски, особливо якщо носите із собою в сумочці або тримаєте на робочому місці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Все не так вже й складно, але ці кроки допоможуть вам мінімізувати проблему жирного волосся. Нагадаємо також про те, як відновити пошкоджене волосся в холодну пору року – користуйтеся порадами!