Правильно утеплений балкон - запорука вашого затишку. Ділимося найкращими бюджетними порадами, щоб все зробити як треба

Лайфхаки

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Балкон у квартирі відіграє важливу роль. Додаткове місце для зберігання речей, які займають місце у кімнатах чи  сушити білизну, щоб не робити це в приміщенні. Але багато людей перетворюють балкон на особистий кабінет або оранжерею. Основне полягає у тому, щоб там було тепло і були відсутні протяги.

Утеплили балкон зсередини можна з допомогою фахівців або зробити теплоізоляцію своїми руками. Головне, правильно вибрати матеріал для утеплення, радить prometr.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Для утеплення балкона краще підійде пінопласт або пінополістирол. Ці матеріали легкі і не будуть обтяжувати конструкцію. Для лоджій з опаленням потрібен пінопласт не тонше 50 мм. Якщо квартира утеплена зсередини товстішими  листами, то і для балкона потрібно  брати такі ж, інакше він стане пропускати холод. Якщо на лоджії немає батарей і жити взимку там ви не плануєте, достатньо листів 30-50 мм. Також для утеплення використовують  пенофол, пінопласт, піноплекс, мінеральну вату.

Найчастіше використовують пінопласт, адже він дешевий, не горить, має низьку теплопровідність, легкий і довговічний.  Пінополістирол коштує дорожче, але він міцний, зручний у роботі, не кришиться, вологостійкий і має високі теплоізоляційні властивості.

Мінеральна вата володіє низькою теплопровідністю і хорошою вологостійкістю, буває в листах і рулонах, але колеться при використанні.  Пінофол - спінений поліетилен з домішками алюмінієвої фольги. Володіє чудовими властивостями і звукоізоляцією.

Інструкція проведення робіт з утеплення балкона:

  • Усі щілини, які ви відшукали закриваються герметиком або монтажною піною;

  • далі потрібно провести повну гідроізоляцію, можна використовувати поліетиленову плівку чи пергамін, це захистить від вологи;

  • потім ретельно кріпимо матеріал, який обрали для теплоізоляції, щоб уникнути проміжків, які можуть пропускати холодне повітря всередину балкона;

  • наступний шар - пароізоляція або внутрішня гідроізоляція, створює бар’єр і не пропускає тепле повітря з кімнат;

  • наступний етап - формується решітка для обшивки балкона;

  • на кінцевому етапі проводитися обшивка оздоблювальними матеріалами.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Все це можливо зробити самостійно, не вдаючись до послуг найманих працівників. Не потрібно підлаштовуватися під погодні умови, головне - знайти для цього вільний час до настання холодів.