Раніше ми розповідали, як полегшити улюбленцю проходження такого складного періоду, як блекаут. Зараз пропонуємо затронути не менш важливу тему - зникнення улюбленця з поля зору. Так, навіть найпильніші власники тварин можуть зіткнутися з такою проблемою під час вигулу. Як варто діяти в такій ситуації - розповідаємо у цій статті на HOCHU.ua.
Експерти українського бренду Club 4 Paws зазначають, що для того, аби песик загубився, достатньо всього кількох секунд. Причин, з яких тварина може зникнути з поля зору, безліч: почула цікавий запах чи звук, помітила щось чи злякалась. Задача власника - не впадати у відчай і відразу розпочинати пошуки.
Як діяти у випадку загублення собаки
► Не відкладайте пошуки. Відразу ж починайте обходити чи об'їжджати околиці. Зазвичай тварини не тікають занадто далеко і ховаються у кущах, під лавками чи піддашками. Водночас час від часу вигукуйте кличку песика - він може почути знайомий голос і побігти назустріч.
► Розпитайте людей. Дізнайтеся у прохожих, чи не бачили вони вашого улюбленця. Зазвичай одинокі домашні тварини з ошийником вирізняються серед безпритульних, а тому їх помічають на вулиці.
► Розмістіть оголошення. Опублікуйте дописи про вашого пухнастика у групах міста та вашого району. Також ви можете надрукувати оголошення з зображенням вашого песика, помістити їх у файли та розвісити у людних місцях: на зупинках, у магазинах тощо.
► Зверніться до ветеринарної клініки. Зазвичай люди, які знаходять собаку на вулиці, несуть її до спеціаліста на огляд. Тож вам може поталанити й ветеринар матиме інформацію про тварину або людину, яка її знайшла.
► Продивляйтеся дописи на сторінках притулків для тварин. Можливо хтось вже знайшов вашого улюбленця і віддав на перетримку чи догляд зооволонтерам. Тож слідкуйте за інформацією про новоприбулих пухнастиків - можливо, серед них буде ваш.
► Запобігайте таким ситуаціям. Для цього обов’язково чіпуйте собаку і реєструйте дані у додатку Animal ID. Так пошуки улюбленця займуть мінімум часу.
Також раніше ми розповідали, які собаки живуть вдвічі довше за своїх побратимів. Виявляється, на тривалість життя улюбленця впливає кілька факторів.
Фото: stackvethospital.com