Раніше ми писали, що в Україні нарешті запроваджують реєстр домашніх тварин. А сьогодні хочемо розповісти про програму, яка допомагає рятувати пухнастикам життя - донорство крові для тварин. А саме - про те, хто може взяти в ній участь та кому донорство протипоказано.
Як і люди, тварини можуть опинитися в ситуаціях, коли їм потрібне переливання крові. Зокрема, тяжкі травми, кровотечі, складні хірургічні операції або онкологічні захворювання.
За одну донацію кіт може врятувати 2 котів, а собака - 6 песиків. Втім, за даними"Агентів крові", не кожен улюбленець може стати донором.
Донором крові може стати:
-
здорова, вакцинована тварина, яка не має хронічних захворювань;
-
тварина, яка відповідає фізіологічним параметрам: собаки мають бути у віці 2-7 років і вагою понад 25 кг; коти - у віці 2-6 років з вагою понад 4,5 кг.
При хорошому харчуванні та правильному догляді безпечний інтервал між кроводачами складає 4-6 тижнів.
Протипокази для донації:
-
донор хворіє чи приймає лікарські засоби;
-
планується найближчим часом проводити донору інтенсивні фізичні навантаження;
-
донор не встиг відновитись після останнього відбору крові (визначається за аналізами крові);
-
після останньої вакцинації пройшло або до наступної вакцинації залишилося менше ніж місяць;
-
планується в’язка в найближчий місяць, тварина вже вагітна або з дня пологів минуло менше 2-х місяців.
Процес донації не забирає багато часу - зазвичай він триває 15-20 хвилин. Собаки, як правило, здають кров без седації, а от коти можуть потребувати її для зменшення стресу. Важливо також підтримувати тварину під час процедури, оскільки наші емоції можуть вплинути на стан улюбленця.
Якщо ви та ваш улюбленець готові рятувати життя інших тварин, заповніть форму на платформі UAnimals або зверніться до банку крові від клініки “Зоолюкс”.
Раніше ми розповідали про іграшки, які несуть небезпеку для тварини. Купувати такі своєму улюбленцю не варто!
Фото: zoolux.vet