Що таке корм класу "холістик" і чому він коштує "як збитий літак"? (ВІДЕО)

Домашні тварини

Богдана Карц

Головна редакторка

Який клас корму найкращий для котів і собак. Фото створене ШІ для ХОЧУ!

Пояснюємо разом з експертами усі особливості

Якщо у вас є котик або песик, ви, найімовірніше, зустрічалися зі словом “холістик”, обираючи корм для свого улюбленця. Чим він такий особливий і чому коштує шалених грошей — розберемося у цій статті!

У цьому нам допоможуть експерти популярного українського зоомагазину masterzoo, які склали надзвичайно деталізовану статтю про відмінності між різними класами кормів. Тож в цьому матеріалі ви зможете знайти ще й корисну інформацію про корми класів “економ”, “преміум” та “суперпреміум” (окрім, звісно ж, холістик-кормів).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

❓ Які типи кормів бувають і в чому різниця

Корми для котів та собак виробляються у різних формах — є сухий, вологий, напіввологий або консервований корм. Однак його якість залежить зовсім не від цього, а від його класу.

Умовно всі корми діляться на 4 класи:

  • економ

  • преміум

  • суперпреміум

  • холістик

І тут важливо наголосити, що кожен виробник корму для собак і котів сам визначає клас корму, враховуючи низку його особливостей. До списку, за яким це робиться, належить і кількість інгредієнтів тваринного походження у складі корму, і наявність протеїнів та, безпосередньо, їхня кількість, і відсоток вітамінів, мінералів та додаткових компонентів, які підвищують корисність продукту. А ще — присутність в кормі ароматизаторів, барвників та консервантів.

📎 Корми класу “економ”

Це найдешевший сегмент кормів на ринку. Завжди.

Зазвичай у складі дуже мало білкових компонентів (близько 4%), а решта — це протеїни рослинного походження та жири + ароматизатори, від яких тварини просто шаленіють. І в цьому полягає головна проблема, бо збоку власнику може здаватися, що тварині цей корм дуже подобається, тоді як насправді він не може закрити її базових потреб у поживних речовинах та різних корисних компонентах, без яких організм не може нормально функціонувати. Це все одно, що людина, яка їсть чипси, шоколадки та мівіну й тішиться, бо ж дуже смачно! Виробники таким чином просто обманюють рецептори тварини, яка “підсідає” на дешевий і не дуже якісний корм, який добре смакує.

Категорично не рекомендується таким кормом годувати вагітних і годуючих тварин, цуценят та кошенят, літніх вихованців і тих улюбленців, які мають хронічні захворювання різних систем організму.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

📎 Корми класу “преміум”

Трохи дорожчий сегмент кормів з трохи кращим складом. Але не ідеальним.

В цьому кормі помітно більше білків тваринного походження (21-30%), і це — як субпродукти, так і м’ясо. Вуглеводна складова — пшеничні, кукурудзяні та рисові суміші. Також тут значно більше вітамінів і мінералів, тож такий корм можна назвати більш збалансованим та корисним у порівнянні з “економ”-сегментом. У них натуральніший склад.

📎 Корми класу “суперпреміум”

Дорогий сегмент кормів. Майже ідеальний корм.

У складі — продукти найвищої якості, а показник засвоюваності такого корму для котів та собак сягає 90%. Корм “суперпреміум” класу складається з м’яса, яєць та субпродуктів першої категорії, він враховує всі потреби вашого улюбленця у поживних речовинах, вітамінах та мікроелементах.

Корми цього типу не продаються у супермаркетах — їх потрібно шукати у зоомагазинах. Вони передбачають не тільки різноманітність у смаках, а й різні лінійки щодо потреб тварини (наприклад, корм для цуценят / кошенят, для кастрованих тварин, для вагітних та годуючих, для дорослих, для старих; для тварин, які мають певні захворювання або алергію тощо).

Здебільшого ветеринари рекомендують саме цей сегмент кормів, адже така продукція добре засвоюється організмом та в більшості випадків не викликає алергії (за винятком індивідуальної чутливості тварини до певного компонента корму). Завдяки великим лінійкам вам буде легко підібрати ідеальний корм саме для свого улюбленця.

📎 Корми класу “холістик”

Надзвичайно дорогий корм. Ідеальний по складу та засвоюваності організмом тварини.

У перекладі з грецької “холістик” — це “повний”, “цілісний”. Це справді ідеальний за своїм складом корм, продукція найвищої якості серед усіх пропозицій на ринку. Такі корми випускає досить обмежена кількість брендів.

Склад такого корму розробляється з урахуванням абсолютно всіх потреб вихованця — він ідентичний тому раціону, який тварина мала б у дикій природі за найкращих обставин. Ще однією величезною перевагою є те, що “холістик” піддається мінімальній термічній обробці. Також в цей корм не додають олії — її заміняють на риб’ячий або курячий жир.

У складі, як джерело вуглеводів, ви можете знайти лише безглютенові продукти (завдяки чому такий корм не викликає алергії у вихованця). Тут є гречка, сочевиця, нут та овес, і немає ані кукурудзи, ані пшениці. Також в корми класу “холістик” додають різні овочі, фрукти, ягоди й трави, які тварина може їсти у дикій природі. Замість традиційних дешевих консервантів виробники додають речовини на основі вітаміну E, що теж позитивно впливає на здоров’я улюбленця у довгостроковій перспективі.

Але майте на увазі, що цей сегмент кормів, ну, дууууже дорогий. Ви не знайдете їх у пересічному зоомагазині — зазвичай їх потрібно замовляти наперед.

А ще варто знати, що термін зберігання такого корму невеликий, порівняно з іншими класами готових до вживання кормів для тварин. Через свій особливий натуральний склад корм класу “холістик” можна зберігати максимум до 1 року.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнавайтеся, який корм краще обирати для свого улюбленця — сухий чи вологий, і чи можна їх поєднувати. Всіма секретами правильно харчування для котиків і песиків ділимося з вами на HOCHU.ua!