День затвердження Державного Прапора України: історія синьо-жовтого стяга (ФОТО)

Усі свята

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Державний прапор – невіддільний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Де ржавним прапором України синьо-жовтий стяг.

Синьо-жовтий колір прапора має всі ознаки українського національного символу. Для українців це кольори чистого неба і пшеничного лану. Ці кольори зародилися в надрах українського народу, без будь-яких сторонніх впливів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

28 січня День затвердження Державного Прапора України. У цей день Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України.

"Затвердити Державним Прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3" – саме ця дефініція була затверджена Постановою Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року.

Кольори прапора

Справжню версію, чому за основу було взято ці кольори, ніхто не знає. Вважається, що кольори можуть символізувати дві природні стихії – воду та вогонь. А з  релігійної сторони, то жовтий колір уособлює Бога чи німб Бога-сина, а синій колір – свобода, яку смертні люди отримали в дар від Бога.

Синьо-жовті кольори — знак надії для українців та кольори, яких бояться вороги.У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали цікаві факти про прапор України.   Історія його появи та для кого він був оберегом вже у нашому матеріалі.

Головне фото: pinterest.