Івана Купала: коли та як святкуватимемо у 2024 році

Усі свята

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

24tv.ua

Дата святкування змістилася у зв’язку з переходом ПЦУ та УГКЦ на новий календар

Раніше ми розповідали, яким буде літо у цьому році. Тримайте спойлер: достатньо теплим, щоб ми з вами гарно відсвяткували Івана Купала. А ось коли саме ми це робитимемо - дізнавайтесь у цьому матеріалі.

Івана Купала прив’язане до святкування однієї з важливих церковних подій - Різдва Івана Хрестителя. До переходу на новий церковний календар воно випадало на 7 липня, а тепер на 24 червня. Відповідно, і Івана Купала ми відзначатимемо в ніч проти 24 червня.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Це свято має язичницьке коріння, тож спочатку його відзначали в День літнього сонцестояння. Та після насадження християнства святкування приурочили до Різдва Івана Хрестителя.

Традиції свята

Цієї ночі обов’язково купалися у відкритих водоймах, щоб очистити душу та тіло, а також вилікуватися від хвороб. Не зайвим було вмитися росою - наші предки вірили, що це допоможе продовжити молодість.

Однією з традицій є плетіння віночків з різних трав незаміжніми дівчатами. Потім їх опускали до річки та дивилися, куди вони попливуть - саме звідти потрібно чекати нареченого. Якщо вінок не топився, то це означало, що дівчина скоро вийде заміж.

Фото: unian.net

Також цієї ночі ворожили та шукали квітку папороті. Якщо вірити легенді, вона квітне лише цієї ночі та наділена особливими магічними силами. Так, хто її знайде, зможе розуміти мову тварин та бачити заховані під землею скарби.

Ще однією з традицій є стрибки через багаття, яке має цілющі та очищаючі властивості. Якщо молода пара зможе перестрибнути вогнище, не роз’єднавши руки, то вони обов’язково одружаться та матимуть щасливе сімейне життя. Якщо ж загориться частина одягу - варто чекати нещасть.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, які зірки видно з території України до кінця травня. Підказки від астролога ви знайдете у цій статті.