Світлий тиждень має чимало заборон, які стосуються роботи і звичаїв
Перші 7 днів після Великодня називаються Світлою Седмицею. У народі цей тиждень кличуть Світлим Тижнем. Наші пращури мали чимало заборон і правил для цього періоду, аби не притягнути біду.
Перший тиждень після Великодня було заборонено працювати. Здавна люди вірили, що цей час дарований для відпочинку і веселощів. Не варто сумувати і за померлими: вважається, що усі вони — в раю біля Бога.
Світлий Понеділок. У цей день люди вітають одне одного та дарують писанки, паски й інші смаколики.
Світлий Вівторок. Здавна цей день вважався жіночим. Чоловіки відпускали своїх дружин у гості до подруг, аби ті відзначили Великдень.
Світла Середа. У цей день люди влаштовували гучні гуляння з танцями та співами. Усі ділилися радістю Воскресіння.
Світлий Четвер. У четвер українці робили оглядини. А ще молоді дівчата збиралися разом і йшли на пагорби, аби вітати співами весну.
Світла П'ятниця. Цей день називають “прощеним”: люди вибачають один перед одним і прощають. А ще дівчата вмиваються крижаною водою, аби цілий рік мати здоров'я та красу.
Світла Субота. У суботу продовжувалися гуляння. Люди славили Воскресіння, обмінювалися подарунками і смаколиками.
Світла Неділя. Перша неділя після Великодня вважається провідною. Здавна наші пращури вірили, що у цей день незаміжнім дівчатам і неодруженим хлопцям не можна сидіти вдома.
Раніше ми писали про свята, які будуть у квітні 2024 року. Для вас — зручний календар із державними та професійними датами.