Захищає людей від хвороб, а дім - від злих духів: як правильно зберігати свячену вербу вдома

Великдень
1 077
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Вербові букети біля ікон. Фото: ШІ, Хочу!
Вербові букети біля ікон. Фото: ШІ, Хочу!

Освячена у церкві верба є захистом від зла

Вербна неділя є одним з найважливіших християнських свят і відзначається за тиждень до Великодня. У православ’ї воно входить до числа дванадесятих свят. Вербна неділя не має чіткої дати і щороку відзначається у різний день. Цього дня люди зазвичай йдуть до церкви і освячують вербу та воду, яку потім зберігають вдома, як сильний оберіг. Відомо, що гілочки, які залишилися з минулого року не можна викидати, топтати чи дарувати, а ті, які щойно освятили - правильно зберігати.

Цього року Вербна неділя припадає на 13 квітня, а за тиждень - Великдень, який віряни західного та східного обряду відзначатимуть в один день. Вербу, яку понесете у церкву на освячення потрібно зрізати заздалегідь та поставити у будинку, щоб розпустилася.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Вербові букети. Фото: ШІ, Хочу!

Освяченій вербі здавна приписували цілющі та магічні властивості. Вона захищає будинок від злих сил. Нею лікують головний біль, пропасницю, ревматизм, шлункові захворювання. Вважається, що здорове дерево має передати людині чи тварині здоров’я, вроду та силу.

Господарі, коли поверталися з церкви зі свяченою вербою, до хати одразу не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок або - якщо було близько - то в полі, “щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток”; а решту, що залишилася, несли до хати і ставили на покуті під святими образами, або у кутку оселі, щоб оберігала дім від зла. Якщо, ввійшовши до хати, заставали когось, хто не ходив до церкви то били такого свяченою вербою, примовляючи:

Не я б’ю — верба б’є,
За тиждень Великдень,
Недалечко червоне яєчко!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вербу не можна топтати, викидати у сміття, а зберігається вона цілий рік за образами. Чому вона обов’язково має бути у кожному домі, розповідаємо тут.