На великодні свята існує багато традицій та заборон
Страсна або Велика субота - це останній день перед Великоднем у який люди намагаються сходити до храму, помолитися та завершити усі приготування до свята. Під час великодніх свят є багато важливих традицій і заборон, яких люди суворо дотримуються.
У Страсну суботу люди згадують поховання Ісуса Христа. Йосип Аримафейський домігся від Понтія Пілата дозволу передати йому тіло Христа для поховання, намастив його пахощами та загорнув у плащаницю. Поховали Ісуса Христа в печері в Йосиповому саду і заклали вхід камінням. Після смерті Ісус Христос зійшов у пекло – де звільнив усі душі, які страждали там у муках.
Що заборонено робити у Страсну суботу
-
Прибирати, прасувати;
-
сваритися, заздрити, злитися;
-
думати про погане;
-
вживати алкогольні напої;
-
ловити рибу;
-
шити, різати, пиляти, рубати;
-
працювати у городі та саду;
-
гучно святкувати, веселитися, слухати музику.
На Страсну суботу немає місця надокучливій хатній роботі. Сюди входить і прання білизни, без якої можна легко обійтися передпасхальним тижнем. Прання заборонено в тиждень перед Великоднем, тому що, як добрі християни, ви повинні присвятити себе повністю молитві і зосередитися на ній. Відповідно, прання та інші домашні справи тільки відриватимуть від цього.
У Страсний тиждень не можна одягати випрані сорочки. Це принесе нещастя і ранню смерть за народними прикметами. Раніше пранням займалися жінки, а так, як перед Великоднем у них було достатньо роботи зі святковими приготуваннями, їм варто обмежитися цим і витратити свій час на приготування, а не на прання білизни.
Раніше ми розповідали, що заборонено робити на Великдень. Це свято потрібно присвятити родині та відпочинку.