Народні прикмети про пасочку, які варто взяти собі на замітку
Великодня пасочка - один з головних атрибутів цього великого та світлого свята. Зазвичай її випікають у спеціальні дні Страсного тижня. Існує надзвичайно велика кількість рецептів великодньої випічки: класична, сирна, дієтична тощо.
За традицією пасочки випікають лише жінки: вони одягають чистий одяг, читають молитву та беруться до справи з чистими думками й гарним настроєм. Ділитися своїм рецептом пасочки не заведено - так, у кожної господині свій секрет, який передається наступному поколінню. Також з пасочкою у народі пов'язано багато цікавих прикмет, про що пише risu.
Прикмети про великодню пасочку
-
Під час готування паски забороняється сидіти, оскільки тісто також може "сісти".
-
Поки твориться випічка у домі має бути тільки господиня, щоб разом з гостями не зайшов злий дух.
-
Вважається, що якщо спечена пасочка вийшла високою та рівною - рік для всіх членів родини буде добрим. А якщо вона тріскає, западає - це погана прикмета: наші предки вірили, що впродовж року хтось із членів родини занедужає чи, не дай Боже, помре.
-
До печі паски відправляли спеціальною хлібною лопатою. Одразу опісля нею торкалися лоба усіх членів родини - на щастя та здоров’я.
-
Навіть після того, як паска засохне чи скибки впадуть на підлогу, хліб не викидають. Його потрібно дати худобі або висушили на сухарі.
Кому і чому потрібно з’їсти 12 пасок
▶ Незаміжній дівчині потрібно спробувати на Великдень 12 різних пасок, а також посвячений хрін та стільки яєць, скільки дівчині років. Вважається, що тоді до кінця року вона вийде заміж за доброго господарського чоловіка.
▶ Також 12 пасок потрібно скуштувати, щоб здійснилося заповітне бажання.
▶ Якщо жінка довго не може завагітніти, вона має скуштувати 12 пасок у жінок з дітьми.
▶ Якщо ж хлопець скуштує 12 пасок, то буде дужим та багатим. Чим більше пасочок йому вдасться скуштувати, тим більше щастя випаде на його долю цього року.
Раніше ми писали, яка насправді різниця між паскою, бабкою та кулічем. Дізнайтеся, що пекти на Великдень - у цьому матеріалі.