Супервізія — це слово, яке найчастіше асоціюється у нас із психотерапевтами та психотерапією. Але насправді супервізія корисна у багатьох сферах життя.
Що таке супервізія і чому вона потрібна не лише психотерапевтам
Термін супервізія походить від латинського слова "супервідео", яке утворено від слів "супер" (вище) та "відео" (я бачу), і в буквальному сенсі означає спостереження за чимось, пояснює toolshero.com.
Супервізія - це безперервний соціальний процес, у якому важливу роль відіграють мотивація, продуктивність, винагорода та лідерство. Метою є стимулювання професійного зростання, забезпечення високої якості та посилення контролю.
Цілі та завдання супервізії
Для чого потрібна супервізія і чому її варто використовувати у повсякденному житті? З її допомогою можна розвинути сильні сторони, подолати труднощі та визначити слабкі місця. Наприклад:
-
розвиток професійних навичок,
-
рефлексія та самоаналіз,
-
вирішення етичних та професійних дилем,
-
підтримка емоційного благополуччя.
Функції супервізії
За допомогою супервізії фахівці можуть навчатися та розвиватися. Адже, крім усього іншого, супервізор передає знання, ділиться досвідом і пропонує нові підходи до роботи.
Також супервізія несе консультаційну функцію — у цьому випадку наставник дає поради та рекомендації та допомагає вирішити проблеми, поділяючись думкою збоку.
Ще одна функція супервізії – підтримка. Супервізор створює довірчу атмосферу, в якій людина може ділитися емоціями, сумнівами та страхами.
І, звичайно ж, супервізор дає оцінку роботи та надає зворотний зв'язок.
Супервізія: як це працює
Супервізія проходить у кілька етапів:
-
визначення завдань та цілей,
-
спостереження та аналіз,
-
зворотний зв'язок та консультація,
-
розвиток навичок та знань,
-
підтримка,
-
стимулювання саморефлексії
Раніше ми розповідали, звідки з'являється страх самотності. І ділилися дієвими стратегіями, які допоможуть його позбутися.