Він вас все одно не чує: як зрозуміти, що ви розмовляєте зі справжнім нарцисом

Психологія

Богдана Карц

Головна редакторка

Як розпізнати нарциса у співлкуванні. Фото створене ШІ для Hochu.ua

7 головних ознак

Спілкування з іншими людьми - невіддільна частина нашого життя. Однак далеко не завжди воно приємне для обох сторін діалогу. Часто проблемою стає нарцисичний тип особистості вашого співрозмовника, через що розмова не просто не складається, а стає обтяжливою.

Як безпомилково визначити, що ви говорите з нарцисом, знає psychologytoday. Профільне видання ділиться списком із 7 ознак, які точно вказують на те, що поруч із вами — справжній нарцис.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

7 ознак людини-нарциса

  1. Спілкування не використовується для обміну почуттями чи встановлення зв’язку. Для таких людей спілкування — це просто інструмент, за допомогою якого вони задовольняють своє бажання отримати увагу та схвалення. У розмові нарциси часто шукають прихований підтекст, а потім ображаються буквально ні на що, вигадавши собі якусь образу. В такі моменти вони чекають, що ви почнете вибачатися й перепрошувати, пояснювати йому, мов дитині, що нічого такого не мали на увазі й не хотіли образити їхніх почуттів.

  2. Їм завжди мало уваги. Скільки б часу ви їм не виділяли, цього зажди буде мало. Нарцис хоче, щоб ви приділяли йому буквально весь свій час і віддавалися розмові на всі 100. Для них просто не існує нікого, крім них самих.

  3. Вони проєктують назовні емоції, які не можуть терпіти або стримувати. Проєкція — це потужний механізм психологічного захисту, користуючись яким, ці люди перекидають свої неприємні почуття на інших. В таких випадках ви можете ні з того ні з сього почати почуватися незручно.

  4. Винен завжди хтось інший. Нарцис ніколи не візьме на себе відповідальності за свої почуття та вчинки, у нього завжди винен хтось інший. У них “алергія” на визнання провини, тому вони завжди цілком серйозно звинувачують інших у своїх проблемах.

  5. Постійно зганяють свій гнів на інших. Якщо нарцис засмучений, будь-хто для нього стає потенційною мішенню. Найчастіше свій гнів вони виливають на рідних, які постійно поруч. Ви могли навіть не підозрювати, що цій людині потрібна була ваша допомога чи підтримка, а вона вже волає на вас, бо свято впевнена, що ви спеціально її проігнорували чи підвели. Саме через таку поведінку іноді ви можете відчувати сильну антипатію до людини-нарциса.

  6. Газлайтинг та знецінення інших. Нарциси обожнюють двозначні жарти та дивні компліменти на кшталт: “О, ти останнім часом не такий придурок, як раніше. Щось змінилося”. Через це співрозмовник може почуватися дивно й не розуміти, що ж йому робити з цією “цінною” інформацією та як продовжувати розмову.

  7. Подвійні стандарти та лицемірство. Сьогодні нарцис каже вам одне, а завтра — зовсім інше. Це типова ситуація у спілкуванні з цими людьми. Послідовність і правда для них не є пріоритетом, вони живуть нинішнім моментом і зроблять усе, аби отримати те, чого хочуть — у будь-який доступний спосіб, часто — на шкоду іншим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше м розповідали, як треба реагувати на принизливі слова на свою адресу. Ця хитра техніка Фрейда допоможе зберегти і нерви, і свою гідність.