Неповага до тих, хто воює, чи спроба не зійти з глузду? Чи етично під час війни відзначати свята — відповідь психотерапевта (ВІДЕО)

Психологія
632

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Чи варто відзначати Різдво та Новий рік під час війни? Фото:ukrinform.ua

Те, про що сьогодні має знати кожен

"Свято наближається, але і фронт також": такі фрази дедалі частіше можна зустріти у соцмережах. То, чи доречно в сучасних реаліях відзначати свята, навіть такі масштабні як Різдво Христове та Новий рік? Відповідь знайдете у цьому матеріалі.

У програмі “Ранок Вдома” на каналі “Дім” психотерапевт, соціальний психолог та засновник проєкту "Як ти, брате?" Антон Семенов пояснив, чи варто святкувати та як зробити це етично. І ось, що повинен розуміти кожен 👇

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

За словами експерта, святкування не просто потрібні, а й необхідні як цивільним, так і військовим.

Завдяки дослідженням, які ми проводимо у проєкті "Як ти, брате?", ми відслідкували дуже важливу закономірність: ті, хто готується до свят, і ті, хто святкують, мають набагато кращий моральний стан,
– коментує Антон Семенов.

Ведучі каналу “Дім” Ірина Хоменко і Денис Мінін також поцікавилися, як ставитися до свят дітям, батьки яких перебувають на фронті, адже таке святкування нагадує, що в цей день родина не разом.

Ми бачимо тут два аспекти. По-перше, коли люди святкують, коли твої рідні святкують — це сигнал, що вони справляються. Це заспокоює і підтримує. Тобто, якщо ти знаєш, що твоя родина святкує, тобі спокійніше. Дуже багато військових нам про це розповідали. А по-друге, це ж привід залучити рідних попри відстань, щоб свято було загальним. Поширена практика, коли діти готують свята і залучають своїх батьків, наприклад, через відео,
– розповів експерт.

Антон Семенов наголошує: головна місія свят — це міцний фактор об'єднання.

А ось як правильно та етично святкувати — це досить непросте, але важливе питання. За словами психотерапевта, це дуже особиста річ, проте є певні закономірності. Так, потрібно звернути увагу на три речі:

  1. Треба приділити увагу тому, щоб це свято дійсно радувало, а не було “для галочки”.

  2. Будь-яке свято — це межа від одного проміжку часу до іншого, тож слід приділити увагу підсумкам і планам — це завжди дуже добре, наголошує експерт.

  3. Під час святкування Різдва, Нового року чи будь-якого іншого свята під час війни повинна виконуватися головна функція свята — об'єднання.

Все, що спрацює на згуртованість, буде добре,
- каже соціальний психолог.

А взагалі дуже важливо робити подарунки близьким. Це головна порада психотерапевта. Придумайте щось особисте і подаруйте близьким людям, щоб це їх потішило, щоб підтримало та об'єднало. Крім того, не обовʼязково робити дорогі подарунки. В ідеалі: менше грошей — більше радості 🎁

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми ділилися трьома важливими порадами, які допоможуть залишатися у ресурсі, попри все, і повернуть вас до повноцінного життя. Що для цього потрібно — дізнавайтеся прямо зараз на ХОЧУ!