Як аргументувати необхідність підвищити вам зарплату так, щоб керівник точно не відмовив
Раніше ми розповідали про найчастіші причини відмов після співбесіди. Та що, якщо ви вже влаштувалися на роботу і пропрацювали певний час, але вас перестав влаштовувати рівень вашої зарплати? У цій статті на HOCHU.ua розповідаємо, як підготуватися до розмови з керівництвом про підвищення зарплати.
Здається, що в умовах війни просити про підвищення заробітної плати неприпустимо. Втім, останні дослідження показують, що роботодавцям стає все важче знайти нових кваліфікованих працівників. Іншими словами, вигідніше покращувати умови праці й підвищувати суму винагороди тим, хто вже працює в компанії та має необхідний досвід та навички.
Тож, якщо ваша зарплата тривалий час не змінювалася - варто поспілкуватися про це з вашим роботодавцем. Але заздалегідь підготуйтеся й підберіть аргументи, які підтверджуватимуть ваше право на збільшення винагороди. Як це зробити, розповідають експерти Work.ua.
Порівняйте свою заробітну плату з ринковою
Ви не зможете отримати бажане, якщо сума підвищення занадто виходить за межі нинішніх реалій ринку праці. Тому проведіть аналіз й посильте свої аргументи реальними даними, а не вашою власною оцінкою.
Що вам треба дослідити:
-
середню зарплату на ринку праці за вашою посадою. Якщо вона становить, наприклад, 20 тис. грн, а ви отримуєте 15 тис. грн - ваша зарплата менша за ринкову;
-
випишіть всі обов’язки, які ви виконуєте на своїй посаді в компанії, а потім порівняйте список обов’язків у вакансіях, де пропонується вища заробітна плата, ніж у вас. Якщо виявиться, що ви маєте потрібні навички й досвід, виконуєте таку ж кількість обов’язків, як пропонується у вакансіях з більшою зарплатою, занотуйте це.
Доведіть свою цінність для компанії
Підготуйте список, в якому описуються ваші досягнення на посаді за останні пів року. За можливості надайте конкретні цифри й статистику. Важко відмовити в проханні, коли пропонують розглянути конкретні цифри та факти.
Підготуйтеся до переговорів
► Подумайте над конкретною сумою (або діапазоном), на яку вам мають підвищити заробітну плату.
► Оформіть свої аргументи у письмовій формі. Існує велика ймовірність, що ваш керівник звернеться до свого керівника з вашим запитом про підвищення зарплати. Тож подбайте, щоб ніяка інформація не втратилася при передачі від однієї ланки до іншої.
► Заплануйте свою зустріч з керівником заздалегідь, що свідчитиме про вашу повагу до часу колег та керівництва.
Наберіться терпіння
Навряд чи вам скажуть “так” упродовж першої зустрічі. Потрібен буде час, щоб обговорити ваш запит з тими, хто ухвалює остаточне рішення про підвищення. Тому доцільно запитати про часові межі, коли ви отримаєте відповідь. Не буде зайвим уточнити, чи керівник сам повідомить вам про рішення, чи вам потрібно буде нагадати йому про запит через певний час.
А ось що робити далі, якщо начальник сказав, що підвищення не буде- ми розповідали в іншому нашому матеріалі. Радимо ознайомитися з ним перед тим, як йти на переговори з керівництвом.
Фото: freepik.com