Одразу 4 монети виводять з обігу в Україні: що варто знати

Бізнес та гроші

Богдана Карц

Головна редакторка

Які копійки в Україні потрібно здати в банк: список. Фото: Украфото

В Нацбанку розповіли, що робити з такими грошима і до якого часу їх прийматимуть на обмін

В НБУ час від часу повідомляють про виведення з обігу тих чи інших монет або купюр. Нещодавно ми розповідали, які дві “ходові” банкноти почали виводити з обігу у листопаді 2024 року, а тепер розкажемо ще й про монети, які Нацбанк вже давно вилучає для оптимізації номінального ряду.

Деталями щодо цього ділиться OBOZ.UA, з посиланням на слова Віталія Ткача — редактора сайту "Монети-Ягідки", а також офіційний сайт Національного банку України.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Які монети НБУ виводить з обігу

До списку потрапили одразу 4 монети дрібних номіналів, випущені до 2003 року. Це:

  • 1 копійка;

  • 2 копійки;

  • 5 копійок;

  • 25 копійок.

Які монети недійсні в Україні - їх потрібно здати в банк. Фото: 2+2

Коли, як і де їх можна обміняти?

Монети дрібних номіналів старих зразків (до 2003 р.в.) можна буде обміняти до кінця дії воєнного стану в Україні та ще впродовж 90 днів після його припинення або скасування.

Обміняти ці монети можна безплатно та без обмежень:

  • у підрозділах НБУ:

  1. у Києві: Контрактова площа, 2А;

  2. у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;

  3. у Львові: вул. Коперника, 4;

  4. в Одесі: вул. Рішельєвська, 8;

  5. Харкові: Театральна пл., 1;

  6. Хмельницькому: вул. Володимирська, 91;

  • у низці відділень уповноважених банків: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ» (актуальну інформацію можна знайти на офіційних сайтах цих банків).

Варто зауважити, що обмін здійснюється на інші монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет).

Чи варто зберігати собі на майбутнє такі монети?

За словами Віталія Ткача, збагатитися, просто закинувши на тривале зберігання жменю виведених з обігу монет, не вийде. Причина проста — ці монети випускалися великими тиражами, тож навіть через 100 років їхня цінність не буде високою і колекційними вони не стануть.

Експерт пояснює, що цінуються колекціонерами лише монети з дорогоцінних металів (срібла, золота абощо) та рідкісні й унікальні екземпляри. А це — точно не про звичайні українські монети номіналом 1, 2, 5 чи 25 коп., які тривалий час були в обігу й лишилися “непоміченими” нумізматами.

Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка,
— зауважує редактор сайту "Монети-Ягідки".
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнавайтеся, чому з рахунку в банку неочікувано можуть зникати гроші. Розповідаємо, на що не звертає уваги багато українців і чому договір з банком потрібно дуже уважно вивчати.