Згідно зі статистикою, 56% українців відмовляються заощаджувати кошти. Чому так і що робити тим, хто таки планує почати накопичувати гроші, дізнавайтеся далі.
Про причини заперечливого ставлення до процесу накопичення в українському суспільстві в ексклюзивному коментарі для HOCHU.ua розповіла експертка та спікерка з питань корпоративних та персональних фінансів Лена Шепель. А ще – дала п’ять порад для тих, хто хоче навчитись накопичувати.
В більшості українських родин модель поведінки, що заохочує процес накопичення грошей відсутня.
Порада №2: негативне ставлення до накопичення
Люди часто ставляться до процесу накопичення коштів негативно, оскільки вважають це економією на власних потребах. Але це не зовсім так, говорить фінансова експертка:
Порада №3: частіше думайте про ваше фінансове майбутнє
В тренді думка про те, що треба любити себе тут і зараз, не замислюючись про майбутнє. Але любити себе зовсім не означає - все собі дозволяти. Особливо, якщо для цього немає фінансових можливостей.
Експертка з фінансів радить прокачувати навичку накопичувати. Для формування будь-якої корисної навички потрібен час.
Порада №4: відкладайте, незважаючи на рівень доходів
Коли буду більше заробляти - тоді й почну відкладати. Ця фінансова ілюзія часто стає вагомим аргументом для тих, хто не хоче накопичувати.
Порада №5: встановіть цілі
Через низький рівень фінансової грамотності люди не розуміють, як правильно розпоряджатися грошима, створювати заощадження та планувати великі покупки. Одна з головних причин, чому люди не досягають фінансових цілей - відсутність дисципліни. Навіть маючи стабільний дохід та бажання заощаджувати, без систематичного відкладання грошей досягти мети неможливо.
Люди ставляться до фінансової дисципліни, як до чогось складного і нестерпного. І усвідомивши, що на той же автомобіль доведеться відкладати щомісяця протягом 2 років, наприклад, вони не готові навіть братися за цю справу.
Вам також може бути цікаво, як можна пройти святковий період без надмірних витрат, аби після святкування Нового року 2025 не залишитися без копійки в кишені. Що треба зробити, щоб не витратити всі гроші, дізнавайтеся на ХОЧУ!