Насправді все не так складно, як може здатися
Американська валюта в Україні досить поширена серед людей, які роблять навіть невеликі заначки “на чорний день”. Раніше ми розповідали, в якій валюті краще робити заощадження насправді, а тепер познайомимо вас із кількома нюансами, які допоможуть виявити фальшиві долари, якщо такі потраплять до ваших рук.
На сьогодні долари США — це справжній витвір мистецтва, який від підробки захищається найсучаснішими методами. Як переконатися, що $100, які потрапили вам у руки, справжні, коли під рукою немає спеціального обладнання, знає tech-profit. Усіма секретами ділимось далі!
Як перевірити на справжність купюри в 100 доларів
Перше, що вам варто знати: останнє оновлення купюри номіналом 100 доларів було у 2013 році. Друге: фальшиві гроші вам ніхто не відшкодує, тому перевіряти потрібно дуже ретельно!
💵 Основні захисні елементи
Сучасні банкноти 2009 та 2013 років випуску (NexGEN) оснащені відразу кількома досить помітними візуально захисними елементами:
-
Водяний знак. Якщо тримати купюру проти світла, можна побачити водяний знак праворуч від портрета Бенджаміна Франкліна. Він має збігатися з основним зображенням на купюрі, але мати при цьому не настільки чіткі контури.
-
Тривимірна голографічна захисна стрічка. Вона синього кольору і розташована правіше портрета. Під час нахилу банкноти зображені на ній дзвіночки почнуть рухатися і перетворюватися на напис “100”. Річ у тім, що ця стрічка насправді не надрукована, а саме “вплетена” в банкноту.
-
“Дзвіночок у чорнильниці”. Внизу на банкноті — праворуч від тривимірної стрічки — розташований особливий елемент, який при зміні кута зору міняє свій колір з мідного на зелений.
-
Чорнило, що змінює колір. Тут все як і з дзвіночком: дивимось на правий нижній кут лицевої сторони купюри — там є число “100”, яке при нахилі купюри міняє свій колір з мідного на зелений.
-
Прихована захисна нитка. Ліворуч від портрета Франкліна є спеціальна вертикальна захисна смуга, яку стає видно на світлі. На ній бачимо напис “USA” та число “100”. Під ультрафіолетом цей елемент світиться рожевим кольором.
-
Текстура паперу та друку. Усі долари друкують на спеціальному папері з характерною текстурою: на дотик цей папір щільніший і більш хрусткий, ніж звичайний, до якого ми звикли. Окремі елементи купюри виконані рельєфним друком (наприклад, портрет і великі цифри, а також плече Бенджаміна Франкліна, якщо провести пальцем згори донизу). Для друку нових доларів використовується бавовна і льон.
-
Мікродрук. Навколо коміра Франкліна, якщо скористатися збільшувальним склом, можна прочитати напис “THE UNITED STATE OF AMERICA”. Крім того, навколо водяного знака циклічно видрукувано мікротекстом “USA 100”, а вздовж золотого пера розміщено повторюваний напис “ONE HUNDRED USA”.
-
Символ FW. На нових купюрах, надрукованих у місті Форт-Ворт (штат Техас), у верхньому лівому кутку лицьового боку банкноти, праворуч від числа 100, є маленькі літери FW. Якщо вони відсутні - ця банкнота видрукувана у Вашингтоні, округ Колумбія.
Як перевірити 100 доларів старого зразка?
Нові доларові банкноти, видрукувані у 2013 році й пізніше, називають “сині долари”. А от старіші купюри — це “зелені долари”.
У старих купюрах повинні бути всі ті самі захисні елементи, окрім цих трьох:
-
голографічна стрічка;
-
“дзвіночок у чорнильниці”;
-
антисканерний код (його помітно під час перевірки на детекторі валют).
Нагадаємо, що наразі в Україні міняють 500 гривень. Відомо, які саме купюри підлягають обміну у Нацбанку.