Що слід знати користувачам
У сучасному житті телефони є у кожної людини. Вони потрібні не лише для дзвінків і перегляду відео. Це чудовий спосіб оплачувати рахунки, шукати важливу інформацію, навчатися та розважатися. Але це також справжній рай для шахраїв.
Досить часто люди зберігають у телефоні важливі повідомлення з конфіденційною інформацією. Вона може стати “ласим шматочком” для шахраїв, пише gsminfo.
Що не варто зберігати у телефоні
-
Дані облікових записів. Паролі і логіни ніколи не зберігайте в телефоні, особливо не встановлюйте їх на автозаповнення для входу в банківські додатки, пошту та соцмережі.
-
Особисті дані. Ваша адреса, банківські картки, дані паспорта - це особисті дані, які можуть викрасти з телефона. Якщо ви вирішили зберігати такі дані в гаджеті - захистіть свій пристрій надійним паролем або біометричною аутентифікацією.
-
СМС від банків. Не можна зберігати повідомлення про стан рахунку, транзакції та інші банківські операції. Ці дані можуть потрапити в руки шахраїв, які використають їх для несанкціонованих дій. Якщо отримали SMS з кодом підтвердження для банківської операції, яку ви не ініціювали - негайно видаліть це повідомлення, щоб запобігти шахрайству.
-
Підозрілі повідомлення та спам. Небажана реклама може містити приховану загрозу. Шкідливі посилання в спамі можуть заразити ваш телефон вірусами і викрасти ваші персональні дані.
Іноді шахраї можуть скористатися вашими даними, щоб взяти кредит без вашого відома. Як перевірити таку інформацію, дізнавайтеся тут.