Поради для новорічного меню: як не зганьбитись перед гостями і не викинути всі гроші на святкування

Їжа

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Як спланувати застілля. Фото: ШІ

Тонкощі планування святкового меню

Святкування Нового року, крім атмосфери веселощів та відпочинку несуть ще й чимало головного болю у вигляді задач з підготовки свята. Ми розповідали, які подарунки на Новий рік точно будуть невдалими. Тепер ділимось порадами, які допоможуть скласти ідеальне новорічне меню.

Дуже важко буває у плануванні застілля дотриматись тонкого балансу - не витратити всі гроші і, одночасно, не зганьбитись перед гостями. Планування новорічного меню – це ціле мистецтво. “Хочу” ділиться простими порадами. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Планування - ваш кращий друг

Класичне меню передбачає салати та закуски, одну-дві головні страви та десерт. Підбирайте страви так, щоб використати в них одні і ті самі інгредієнти - це значно спростить вам процес закупівлі. Приміром, ікра, яка залишиться у вас після приготування оригінальної закуски, стане прикрасою для розкішного салату “Дари морів”.

Подбайте про те, який вигляд матимуть страви. Фото: ШІ

Після того, як оберете страви, які хочете приготувати, розподіліть їх - умовно або навіть на листочку - за процесами. Це дозволить вам розпланувати час і не дуже втомитись.

Приміром, м’ясо часто потребує попереднього маринування, тому його можна підготувати 30 грудня так, що 31 залишиться лише поставити в духовку і засікти час. Десерти часто також потребують часу на застигання або просочення. А салати та закуски краще готувати та збирати безпосередньо перед застіллям.

Виберіть тему вечора

Це значно спростить вам підбір страв. Часто для багатьох страв в певній стилістиці потрібні подібні інгредієнти, і вони чудово поєднуються між собою. Особливо, якщо йдеться про національні кухні. Можете обрати як тему азійську кухню, середземноморську, чи зробити головною фішкою вегетеріанські страви.

Оберіть тему святкового столу. Фото: ШІ

Приміром, на святкове меню в українському стилі оберіть традиційну основну страву - наприклад, соковиті крученики чи смачнючу засипану капусту, без якої в давнину жодне весілля не обходилось. Як гарнір запечіть ароматну картоплю з сиром, часником та зеленню. У якості закуски приготуйте кілька салатів, золотисті бендерики з м’ясом тощо. А на солодке зверніть увагу на традиційну випічку - наприклад, спечіть маківник у вигляді різдвяної зірки.

Інші поради для святкового меню:

  • Продумайте подачу страв, те, який вигляд матиме їжа - половина успіху

  • Дізнайтеся про те, які харчові обмеження є у ваших гостей

  • Порахуйте бюджет, який ви готові витратити

  • Готуйте перевірені страви або приготуйте їх на пробу, щоб встигнути внести корективи в рецепти

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

І не забудьте найголовніше - отримувати задоволення від приготування їжі. Бо якщо задоволення немає, краще відмовитись від застілля, приготованого власноруч, і просто замовити їжу. Або ж, як варіант, домовитись із гостями, що кожен принесе якусь страву. Також ми розповідали, як допомогти перебути свята домашнім улюбленцям.