Купили хліб, а там сторонній продукт? Куди звертатися у такому випадку

Важливо знати

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Сторонній предмет у хлібі. Фото: Хочу!

Виробники повинні продавати безпечні харчові продукти

Люди починають скуповувати продукти вже, адже перед Новим роком вони значно подорожчають, але іноді у товарах можна знайти неприємні “сюрпризи”. Відомо безліч випадків, коли придбані продукти виявлялися непридатними для споживання через присутність у них сторонніх предметів: гвинтиків, камінців чи навіть каблучок. Що робити у таких випадках, будемо розбиратися далі.

Непридатний харчовий продукт – це продукт, який містить сторонні речовини та/або предмети, пошкоджений в інший спосіб та/або зіпсований у результаті механічних, та/або хімічних, та/або біологічних факторів. Куди звертатися, якщо придбаний товар виявився непридатним, розповідають у Держпродспоживслужбі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо ви придбали у магазині товар і виявили сторонній предмет харчовому продукті потрібно негайно звернутися до продавця, який згідно з чинним законодавством має замінити його на аналогічний продукт належної якості або повернути покупцю сплачені кошти.

Якщо суб’єкт господарювання, до якого ви звернулись відмовляється задовольнити ваші законні вимоги, тоді потрібно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання із офіційним зверненням, яке є підставою для проведення позапланового заходу державного нагляду.

Яка відповідальність передбачена законом

Відповідальність за пропонування до реалізації або реалізація харчових продуктів, які можуть нести шкоду для здоров’я людини – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі сорока мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі двадцяти п’яти мінімальних заробітних плат.

Споживач має право вимагати моральну, фізичну чи майнову компенсацію, яка вирішується між споживачем і продавцем/виробником самостійно або в судовому порядку.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, чи повинен платити покупець, якщо випадково розбив товар у магазині. Свої права потрібно знати, щоб не заплатити даремно.