Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти: як діяти батькам і дитині у таких випадках
Діти часто зіштовхуються з проявами булінгу у навчальному закладі
У перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. Діти досить часто потерпають від булінгу та проявів насильства у школі, що впливає на їхнє здоров’я, самооцінку та навчання.
Держави-члени ЮНЕСКО проголосили перший четвер листопада Міжнародним днем боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти, включаючи кібербулінг. Метою є залучення учнів, батьків, освітніх спільнот до запобігання всім формам насильства та сприяння створенню безпечного навчального середовища, пише daytoday.
Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі, але менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям.
Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Можуть цькувати з різних причин: зовнішність, поведінка, думки і кривдники зазвичай вважають, що це виглядає смішно та весело.
Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу
-
Не тримати у секреті, а поділитися з батьками чи друзями.
-
Не звинувачувати себе.
-
Якщо кривдники переходять межі - іти до директора школи чи батьків і розповідати про це.
-
Звернутися до шкільного психолога.
-
Уникати кривдника і перебувати у товаристві друзів.
-
Стримувати гнів та не хвилюватися.
-
Діяти хоробро та ігнорувати кривдника.
Як діяти батькам
-
Ведіть щоденник де фіксуйте всі випадки та епізоди булінгу;
-
про проблему булінгу говоріть з класним керівником дитини, іншими вчителями, соціальним педагогом, шкільним психологом, завучем з виховної роботи і директором;
-
спілкуйтеся з дитиною якнайчастіше.
Діти не завжди охоче розповідають про справи у школі.Тому потрібно проявити креатив і задавати цікаві та нестандартні запитання, щоб дізнатися про новини.