Не смердіти, а пахніти: 2 найкращих способи позбутися запаху секондхенду про які не знає хімчистка

Лайфхаки

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Запах секонду. Фото: Хочу!

Універсальні способи прибрати сморід секонду з одягу

Покупки у секондхенді дозволяють значно скоротити витрати на придбання одягу та взуття. Це також чудова можливість купити якісну, а іноді і брендову річ за смішні копійки. Але проблемою залишається наявність неприємного запаху, який довго і складно виводиться.

Багато способів пропонують вивести аромат секондхенду. Але всі вони передбачають використання сильної хімії або значних та довгих зусиль. Ми пропонуємо вам 2 народні універсальні способи, з якими ви швидко приберете неприємний аромат з речей.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сильний неприємний запах одяг має через те, що всі вживані речі дезінфікують формальдегідом або бромистим метилом. На кожну партію видають спеціальний сертифікат, в якому зазначено, коли і чим були оброблені речі.

Спосіб з сіллю

Для виведення запаху потрібно взяти ароматизовану сіль з інтенсивним ароматом: морський, цитрус, хвоя. Можна розчинити сіль у воді у відсотковому співвідношенні на 5 кг речей приблизно 1 кг солі та замочити на 1,5 - 2 години, відтиснути і випрати в пральній машині з порошком.

Або зробити суміш: 300 г солі розчинити у 400-500 мл води. Втерти розчин у тканину та залишити на 30 хвилин. Далі приготувати новий розчин: у 5 л води розвести 250 г солі і замочити одяг на 3-4 години. Після цього випрати в машинці. Спосіб гарно позбавить запаху навіть зі щільних тканин, наприклад джинсів чи піджака.

Чужі поношені речі можуть зберігати негативну енергетику, псування. Тому якщо вірите в “чужу енергетику”, то крім хімії, кажуть, сіль змиває і її.

Мінусові температури

Мороз добре впорається з смородом секонд-хенду. Особливо ефективно працює для хутряних виробів: штучних і натуральних. Треба повісити виріб на 2-3 дні на свіже морозне повітря. Потім покласти в герметичний мішок з ароматизованим саше або тканиною, просоченою ефірною олією і залишити на 5-7 годин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Деякі речі категорично заборонено купувати у секонд-хенді. Тому, яка б чудова не була б річ, краще залиште її у магазині.