День відмови від непотрібних стосунків: зумій сказати"ні", якщо стосунки не приносять користь

Ми та чоловіки

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Токсичні стосунки. Фото: marieclaire

2 лютого - День відмови від непотрібних стосунків

В першу неділю лютого у світі відзначають День відмови від непотрібних стосунків. У 2025 році це припадає на 2 лютого, неділю. Це день відновлення самоповаги, адже людина заслуговує на стосунки у яких панує радість, любов та взаєморозуміння. Тому потрібно не ідеалізувати стосунки, а чесно приймати партнера.

День відмови від непотрібних стосунків заснований для того, щоб люди, які перебувають у поганих стосунках могли покінчити з ними і визнати свою цінність. Стосунки мають приносити радість та насолоду. Якщо вони пригнічують, висмоктують соки і змушують почувати себе невпевнено та погано - краще залишити їх позаду, радить rozirvykolo.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У День відмови від непотрібних стосунків потрібно критично оцінити та переглянути свої взаємини з партнером. Якщо вони вас не влаштовують, потрібно рішуче і впевнено діяти. Завжди не зайвою буде підтримка рідних та близьких людей.

Якщо ви втомилися від стосунків і відчуваєте себе маріонеткою у чужих руках - потрібно покінчити з ними. У цьому допоможуть кілька порад.

Говорити вголос

Чоловік ніколи не зрозуміє лише з вашого виразу обличчя, що вас щось не влаштовує. Партнер не вміє читати думки, тому кажіть йому все чітко і детально.

Не варто докоряти чи ображати. Робіть це спокійно і не підвищуючи голос та використовуйте такі фрази:

Мені боляче, коли…

Я відчуваю…

Мені би хотілося…

Говорити складно, якщо ви ніколи цього не робили і довго терпіли. Тому варто проговорити вголос свої емоції з близькою людиною: мамою, сестрою чи подругою. Якщо такої людини немає - психолог допоможе знайти вихід з ситуації.

Добре все зважувати

Якщо після розмови ви бачите, що нічого не змінюється, а партнер продовжує вас принижувати та ображати, значить пора розривати ці токсичні стосунки. Якщо ви повністю залежні від партнера варто звернутися за допомогою до знайомих чи друзів.

Що робити, якщо немає куди іти? Якщо підняв руку на вас - іти негайно. Якщо це психологічне насильство і самій впоратися складно, найкраще звернутись до психолога. Анонімно психологічну допомогу безкоштовно можна отримати за номером 116 123 на Національній “гарячій лінії” з протидії домашньому насильству. Не попереджайте партнера заздалегідь про те, що хочете іти, це може його розлютити.

Відпустити

Якщо ви наважилися і пішли, а на душі легше не стає і ви починаєте звинувачувати себе і вважати, що партнер міг з часом змінитися - припиняйте це робити. Після розлучення завжди важко і чомусь згадуються лише приємні моменти.

Відвідайте психолога. Чим складніша травма, тим більше ви потребуєте допомоги. Дайте собі певний проміжок часу, адже відомо, що він гоїть всі рани. Зосередьтеся на собі, своїх бажаннях, мріях та прагненнях. Знайдіть хобі та більше спілкуйтеся з людьми.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Про неповагу чоловіка можуть свідчити різні речі. Іноді ці ознаки можуть бути непомітними з першого погляду та неочевидними.