Поки не прийшли морозні ночі - утепліть виноград: 3 надійних способи захисту коріння під зиму

Сад і город

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Укриття винограду на зиму. Фото: gazeta-misto

Виноградна лоза має загартуватися першими заморозками, а далі виноград потрібно утеплити

Утеплення винограду залежить від клімату, у якому він проростає. Але обов'язково потрібно вкрити кореневу систему, якщо почалися нічні заморозки.

Коли припинилися осінні дощі, і температура тримається від 5 до 8 градусів морозу, а з дерев облетіло все листя - час утепляти коріння. Треба дати винограду постояти 3-5 днів і розпочинати укривання, радить svitroslyn.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Способи укриття винограду на зиму

  • Земля. Після того, як почалися перші заморозки потрібно прикрити лозу земляним шаром, висотою не менше десяти сантиметрів. Зачекати три-чотири тижні і додати ще шар. Грунт має бути добре просушеним. Це швидкий та економний спосіб, але існує варіант промерзання.

  • Солома. З першими морозами пагони лози треба укласти на дощечки і покрити шаром соломи 20 см. Через 2-3 тижні зробити ще такий же шар, а поверх закріпити снігом, дугою, або агроволокном, щоб не здуло вітром. Поряд треба встановити приманки для гризунів, які часто заводяться у соломі.

  • Ялинові гілки. Чудовий варіант матеріал для укривання винограду. Потрібно лише покласти шар 30-40 см ялинових або соснових гілок на виноград, і до самої весни можете нічого не робити. Можна використовувати в тандемі з агроволокном для посилення ізоляції від холодного повітря. При такому варіанті зберігається чудова циркуляція повітря, гілки не вражаються грибковими інфекціями, у голочках не люблять жити миші.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, що обов’язково потрібно додати у листопаді винограду, щоб отримати хороший і смачний врожай наступного року. Осіннє підживлення важливе для ягід.