Технічно - фрукт, а на смак як овоч: корисні властивості гарбуза для організму
Осінь - це сезон для страв з гарбуза
Технічно гарбуз є фруктом, оскільки він походить із частини (зав’язі) квітучої рослини, ботаніка визначає гарбуз як ягоду, але багато людей вважають його овочем через його пікантний смак, який можна вживати навіть у сирому вигляді. Гарбуз можна навіть консервувати та насолоджуватися цілий рік та найкраще його вживати у сезон.
Гарбуз має безліч корисних елементів та переваг для організму. У давнину гарбуз був у складі древнього приворотного зілля, ним лікували веснянки, вживали від безсоння та вважали потужним афродизіаком. Про всю користь для організму розповідає доктор медичних наук Зілпа Шейх для webmd.
Гарбузи надзвичайно поживні та мають у складі багато білків, вуглеводів, каротиноїдів, вітамінів та мінеральних речовин. Зараз відомо понад 200 їстівних сортів цієї рослини.
Переваги гарбуза для організму
✅Багаті бета-каротином, який організм перетворює на вітамін А. Він захищає від мікробів, допомагає добре функціонувати серцю, ниркам, легеням.
✅Надзвичайно корисний для здоров’я та зволоження шкіри.
✅Альфа-каротин у гарбузі може допомогти уповільнити процес старіння.
✅Приймання гарбузового екстракту всередину або нанесення його на шкіру може разом з іншими методами лікування лікувати контактний дерматит.
✅Гарбузова олія є традиційним засобом від екземи, який зменшує пошкодження шкіри.
✅Гарбуз - “чемпіон” за вмістом заліза.
✅Вживання гарбуза корисне для зору. Вітамін А також підтримує інші частини ока, такі як рогівка, яка фокусує світло, щоб ви могли чітко бачити.
✅Підтримує здоров'я серця. Клітковина в гарбузі також може грати роль у зниженні артеріального тиску, а також холестерину.
✅Імунітет. Споживання гарбуза може допомогти впоратися з хворобами, знизити частоту захворювань і швидше одужати від інфекцій.
✅Володіє неймовірним набором корисних речовин, вітамінів і мікроелементів:
• натрій;
• калій;
• селен;
• кальцій;
• вітаміни груп А, Е, К, F, С, PP і D;
• залізо;
• магній;
• сірка;
• йод;
• кобальт;
• цинк;
• фосфорна, лінолева і кремнієва кислоти;
• фітостероли.
Чи корисний гарбуз для схуднення?
Вживання гарбуза та додавання його до раціону сприяє схудненню, адже у ньому мало калорій та надзвичайно багато клітковини, яка насичує організм, знижує апетит і споживання їжі, стимулює регулярне випорожнення, знижує рівень цукру та холестерину в крові та покращує засвоєння мінералів у кишківнику, і все це може сприяти контролю ваги.
Чи можна їсти сирий гарбуз?
Можна вживати у сирому вигляді, додавати його в салати та смузі, але ретельно вимити перед споживанням.
Гарбуз універсальний, може поєднуватися практично з усіма продуктами в несолодкому і солодкому вигляді. Він смакує у тандемі з ягодами, екзотичними фруктами та овочами. З нього готують каші з додаванням круп або без них, гарячі страви з м'ясом, тушкованими овочами, зеленню або грибами. Супи-пюре, запіканки, начинки для пирогів, равіолі, млинців, варення, кекси, мармелад, пюре, цукерки, цукати, рахат-лукум, пастила та джеми.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.