Стрес не ходить сам: які проблеми зі здоров'ям він здатен спровокувати. Перелік хвороб (ВІДЕО)

Здоров'я

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Стрес – це погано і про це знають усі. Він – один із головних чинників, які нищать наш імунітет, проте далеко не єдиний. Зазвичай стрес "тягне" за собою багато інших хвороб, тому його треба старатися позбутися якомога швидше. Докладніше про те, що може трапитися, якщо ігнорувати проблему, розповідаємо далі.

Всесвітня організація охорони здоров'я визначила список хвороб, які виникають у людини через стрес. У програмі "Ранок Вдома" на телеканалі "ДІМ"розповіли про те, як боротися з першопричиною, які перші ознаки негараздів та як лікувати ці хвороби. Розібратися у цій темі ведучим допомогла психотерапевтка Муза Рощина.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дуже часто, коли йдеться про стрес, згадуються такі фактори як неспокійний ритм життя, сімейні або професійні труднощі. Втім, для українців це ще й повномасштабна війна, яка триває уже майже 2 роки. Це надзвичайно потужне джерело хвилювань для кожного українця.

ВООЗ говорить про гіпертонію, мігрені, серцево-судинні захворювання та астму. Сильні переживання позначаються на нашому серці та судинах, тому організм може відреагувати гіпертонією, аритмією і навіть інфарктом чи інсультом. Самі такі хвороби можна "заробити" через стресові ситуації, особливо, якщо вони часто повторюються.

Фото: Муза Рощина

Як правило такі хвороби проявляють надмірну стійкість до лікування, інакше кажучи, захворювання не піддаються традиційному лікуванню настільки, що людина починає вважати свою хворобу унікальною, дивовижною і абсолютно невиліковною,

– зауважує психотерапевтка.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Науковці поділяють стрес на два типи: гострий і хронічний. Якщо перший триває недовго, то другий може "причепитися" до вас надовго. Є ще один вид стресу – епізодичний, він проявляється спалахами, але теж має значний вплив на здоровʼя.

Тут вже вас цікавитимуть такі симптоми як надмірна втома, порушення сну, біль у тілі, біль у мʼязах, суглобах, мігрені, головний біль, стрибки тиску, розлади шлунку, задишка, запаморочення, будь-які прояви дерматиту,

– зауважує Муза Рощина.

Гострий стрес супроводжується різкими мʼязовими скороченнями – так наше тіло намагається врятуватися від загрози, тож перебуває у режимі підвищеної готовності. Це може призводити до появи болю у шиї та виникнення мігрені, а згодом може обернутися навіть розвитком цукрового діабету.

Профілактика зводиться до здорових методів подолання стресу та підвищення психологічної усвідомленості. Варто в цей час бути чесними з іншими та з собою. Раджу спілкуватися з друзями, робити добрі справи, а також робити щось добре для себе. Спробуйте вести щоденник, щоб краще усвідомлювати свої думки та почуття,

– радить психотерапевтка.

Також вона зауважує, що існує позитивний стрес. Його можна отримати під час участі в масових заходах, наприклад, на концерті улюбленого виконавця чи на атракціонах. Однак слід пам'ятати, що навіть такого роду стрес може еволюціонувати у хронічну форму. А допомогти собі можна, відшукавши та усунувши психологічну першопричину, говорить експерт.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, як перестати заїдати стрес и. Ділимося з вами професійними порадами дієтолога, які допоможуть взяти себе в руки й перестати заповнювати "пустоту" усередині їжею.