"Список Шиндлера", "Реальне кохання" і не тільки: ТОП-7 знакових робіт Ліама Нісона, які перевернуть ваше уявлення про нього (ФОТО)

Кіно та серіали
Олександр Панченко

Олександр Панченко

Кінооглядач

Найкращі фільми Ліама Нісона: що подивитися з актором – добірка з трейлерами
Ліам Нісон. Фото: Getty Images

Ці шедеври не залишать вас байдужими, обіцяємо!

Зміст:

Уродженець Північної Ірландії Ліам Нісон народився у місті Балліміна – у родині шкільного сторожа і кухарки. Хлопчик отримав ім'я на честь місцевого священника – і Нісон все життя залишався свідомим католиком. У юності Ліам займався боксом, показував хороші результати у футболі – але паралельно грав і в аматорських театральних спектаклях.  Після того, як Нісона відрахували з університету за неуспішність, він встиг попрацювати й на броварні “Гіннесс”, і водієм вантажівки – поки не влаштувався у дублінський театр “Abbey Theatre”, і незабаром майбутню зірку помітили кіношні режисери…

Сьогодні згадуємо 7 його найкращих фільмів. Що обов’язково варто подивитися з Ліамом Нісоном, який вже зібрався на пенсію — дивіться далі у нашій добірці!

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

"Список Шиндлера" (1993)

Ніхто не сперечатиметься з тим, що Стівен Спілберг – великий режисер. І остаточно переконатися в цьому можна було на початку дев'яностих років, вже після виходу хітових та класичних кінопригод Індіани Джонса. Саме тоді, 1993-го, майже одночасно вийшли на екран такі різні фільми, як “Парк юрського періоду”, найкасовіший блокбастер (про динозаврів!) на той час і сувора, “доросла” чорно-біла драма про Голокост Другої світової ”Список "Шиндлера".

Обидва фільми були зроблені з найвищим професіоналізмом – і кожен був чудовий у своєму жанрі. Спілберг просто чудово розуміє, як потрібно розмовляти мовою кіно найпростішим, дохідливим чином. Ну а щодо оскароносного "Списку Шиндлера", то за те, яким його побачили глядачі, відповідальним  є, передусім, сам Ліам Нісон.

Чому? Найбільше сорокарічний Нісон початку дев'яностих скидався на зірку Голлівуду тридцятих-сорокових років – часів “Золотої ери”. Мабуть, Спілберг вважав, що широкоплечий, володар виразних очей і горбинки на носі Нісон чудово виглядатиме саме в ч/б - так воно і вийшло.  Ну а те, наскільки чудово Нісон зіграв того самого Шіндлера, імпозантного німецького бізнесмена, який урятував сотні польських євреїв – це вже його заслуга. За цю роль Нісон був номінований на “Оскар”.

"Роб Рой" (1995)

Свого часу, в середині 90-х, ця чудова екранізація роману сера Вальтера Скотта опинилася в тіні "Хороброго серця" Мела Гібсона, що вийшов на екрани того ж року. Обидва ці фільми об'єднує тема Шотландії та боротьби гордих горян – і за землю, і за виживання, і за свій народ і власну гідність. Зараз можна визнати, що фільм Гібсона і справді був динамічнішим, більш видовищним - і бив на розмах по найчутливіших місцях глядача, хоча іноді реакція і могла бути найпримітивнішою. Але "Роб Рой" Майкла Кейтона-Джонса є сстрічкою набагато тоншою.

Ліам Нісон зіграв у фільмі головну роль - того самого Роба Роя МакГрегора, шотландського горця початку вісімнадцятого століття, який служить маркізу Монтрозу. Рою набридло ганятися за вкраденими стадами корів господаря по всій гірській Шотландії – у нього виникла ідея позичити у маркіза значну суму, щоби купити своє власне стадо. Це допомогло б клану Роя пережити зиму – але все пішло не так, як планувалося спочатку…

Можливо, Роб Рой у Нісона вийшов надто інтелігентним, але це безперечно одна з найсильніших робіт у кар'єрі актора. А зйомки на натурі в Шотландії були максимально важкими – у деякі місця, де постійно лив дощ, можна було потрапити тільки за допомогою гвинтокрила (як і вибратися назад).

"Реальне кохання" (2003)

Герої Ліама Нісона не так часто виявляються в життєвих ситуаціях, які були б зрозумілі будь-якому глядачеві – і рідко коли персонаж Нісона викликає таке співчуття, розуміння, а потім і схвалення, як його геройу цьому чудовому, епічному фільмі на любовну тему режисера Річардса Кертіса .

У картині переплітаються безліч гротескних, кумедних, гарних і сумних історій на тему кохання – і знялося в ній ціле сузір'я чудових акторів, від Коліна Ферта та Роуена Аткінсона до Кіри Найтлі та Х'ю Гранта. Але саме епізоди з Нісоном викликають особливо теплі почуття - навіть якщо ви зовсім не сентиментальна людина.

За сюжетом його герой, чоловік середніх років на ім'я Деніел, тяжко переживає смерть дружини Джоанни, а тут ще 11-річний пасинок, син дружини, зовсім замикається в собі і цілими днями не виходить із кімнати. Виявляється, що хлопчик закоханий, точніше, страждає від “агонії нерозділеного кохання”. Предмет пристрасті – однокласниця, яку теж звати Джоанна. О, ці вечори двох тужливих хлопців, хай і з великою різницею у віці! Чого вартий лише спільний перегляд “Титаніка”.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

"Мовчання" (2016)

Всі знають, що у Мартіна Скорсезе виходить еталонне кіно про гангстерів. Ті, хто дивився, скажімо, "Скаженого бика", в курсі, що Скорсезе здатний зняти ще й видатний фільм про спорт – точніше, про бокс. Але про те, що легендарний режисер знімає ще й болючі, глибокі та часом суперечливі фільми на тему релігії згадують не надто часто. Тим часом і “Остання спокуса Христа”, і “Кундун”, і “Мовчання” посідають особливе місце у фільмографії Скорсезе. Як і у фільмографії акторів, яким пощастило зіграти у цих картинах.

Нісон грає в "Мовчанні" португальського священника сімнадцятого століття, Криштована Феррейру. Як місіонер він прибуває в Японію – де довгі роки по тому під тортурами зрікається християнства. У жодному іншому фільмі Нісону не доводилося робити таку колосальну і виснажливу роботу як актору – нестерпно складно грати людину, яка знайшла спокій найдорожчою ціною.

"Балада Бастера Скраггса" (2018)

Цей фільм – остання на сьогоднішній день спільна робота геніальних Ітана та Джоела Коенів.  Брати вже зняли в двадцять першому столітті класичний добротний вестерн "Залізна хватка", майже без їхньої фірмової  єхидності і "дулі в кишені", але "Балада" - зовсім інша справа. Це далеко не комедія (хоча у фільмі багато комічних моментів), і навіть не чергова “чорна” комедія – фільм являє собою альманах, набір найчастіше безжальних і нещадних історій про Дикий Захід, у яких сувора правда життя означає більше, ніж будь-яка чеснота.

Ліам Нісон в одній з історій грає, мабуть, найбільш зловісну роль у своїй кар'єрі. Його герой – певний  імпресаріо в шубі, який возить у возі містечками американської провінції дев'ятнадцятого століття юнака без рук і ніг.

Вечорами віз перетворюється на сцену – і нещасний читає надривним голосом уривки з Біблії чи Шекспіра. Потім народ кидає монети та напарники вечеряють на зароблені гроші – при цьому, звичайно, герой Нісона годує юнака-артиста смаженими бобами з ложки. Думаєте, він такий жалісливий? Ну ні, побачите, ми маємо справу з найхолоднішим серцем в історії вестернів. Відмінна акторська робота!

"Пасажир" (2018)

У Ліама Нісона завжди чудово виходило зображати на екрані пересічного обивателя, що раптом потрапляє у вкрай дивну і дуже стресову ситуацію, і “Пасажир” у цьому сенсі – найкращий фільм у кар'єрі актора.

Отже, герой Нісона, колишній поліціянт, а тепер страховий агент Майкл Макколі, щоранку вирушає на роботу до Нью-Йорка приміським поїздом, і ним же ввечері повертається додому. Там на Майкла чекає любляча дружина і син, який ось-ось має стати студентом – а навчання в престижному університеті коштує безліч грошей. Якось шістдесятирічного Макколі несподівано звільняють – приголомшений, він нічого не говорить телефоном дружині, понуро вирушає до бару… Дорогою додому він зустрічає в поїзді таємничу жінку, яка просить виконати одне прохання – не безкоштовно, зрозуміло. Це чудово, що існує ще півторагодинне кіно, здатне тримати заінтригованого глядача у постійній напрузі.

"Зроблено в Італії" (2020)

Так, Ліам Нісон уже грав удівця, у якого втрата коханої людини вибила ґрунт з-під ніг. Але все-таки з роками Нісон стає тільки кращим – а це зовсім не золоте правило в акторському середовищі. "Зроблено в Італії" - чудовий фільм пізнього періоду кар'єри актора. І звичайно ж, переконливості всьому, що відбувається на екрані, додає той факт, що партнером Нісона на майданчику став його син, Майкл Річардсон.

Майкл Річардсон взяв прізвище матері, англійської акторки Наташі Річардсон – коханої дружини Нісона, яка загинула у 2009-му році. Так, Нісону та Річардсону не доводилося особливо нічого грати, адже їхня реальна ситуація була дуже схожою на ту, яку описує сюжет фільму – батько та син, через обставини, знову зближуються один з одним після трагедії, яка сталася в сім'ї багато років тому.

Ми, звичайно ж, не можемо знати напевно, що напевно відбувалося в реальному житті між Ліамом та його сином – але у фільмі зближення їхніх героїв, Роберта та Джека Фостера, проходить на тлі краси сільської місцевості Італії, куди Фостери вирушили у найкризовіший момент свого життя..

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Також ми ділилися раніше фільмографією Кіри Найтлі. Які фільми з нею — просто ТОП, дізнавайтеся прямо зараз у нашій добірці найкрутішого кіно з цією акторкою!