Визначаємо правильно свій тип шкіри: ознаки, на які зважають дерматологи + секрети правильного догляду
Багато хто помиляється, намагаючись визначити тип своєї шкіри. Розповідаємо, як зробити це правильно і як правильно за нею доглядати
Багато хто думає, що визначився зі своїм типом шкіри правильно. Найпоширеніші – суха, жирна, нормальна, комбінована та чутлива. При цьому чутлива шкіра може бути як суха, так і жирна (хоча суха частіше). Висипання та недоліки у вигляді чорних цяток, прищів та вугрів можуть зустрічатися не тільки на жирній, але й на сухій шкірі також.
До того ж, тип шкіри може змінюватися з віком. У молодих людей шкіра частіше жирна або нормальна, тоді як у літніх переважно суха, адже з віком вона стоншується і втрачає вологу. Словом, не все так просто. Але визначити свій тип шкіри дозволять явні характеристики, які ми дізналися з джерела WebMD. Розповідаємо!
✔️ Нормальна шкіра
Нормальна шкіра трапляється досить рідко. Тобто сам тип шкіри можна віднести до нормального. Але час від часу, через гормональні зміни, зовнішні фактори, харчування, вік нормальна шкіра схилятиметься до більшої сухості або, навпаки, до більшої жирності. В цілому ж нормальна шкіра відрізняється такими характеристиками:
-
практично повна відсутність недоліків;
-
низька чутливість;
-
дрібні ледь помітні пори;
-
рівномірний колір обличчя зі здоровим рум'янцем.
✔️ Комбінована шкіра
Цей тип шкіри зустрічається найчастіше. Навіть якщо вам здається, що ваша шкіра цілком нормальна, може виявитися жирний блиск у Т-зоні, тоді як на щоках шкіра буде тонкою, сухою, натягнутою і іноді може лущитися. Ось які риси визначають комбіновану шкіру:
-
жирність у Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя);
-
відкриті великі пори у Т-зоні;
-
чорні цятки;
-
сухість у зоні вилиць та щік.
✔️ Жирна шкіра
Жирна шкіра завдає своїм власникам багато незручностей. Наприклад, влітку практично неможливо усунути жирний блиск. Будь-яка декоративна косметика відразу ж “пливе”. А чим більше матуючої пудри ми наноситимемо, намагаючись усунути блиск, тим більше заб'ємо і забруднимо пори, провокуючи появу прищів і комедонів. Основні ознаки жирної шкіри:
-
жирний блиск на всіх зонах обличчя;
-
розширені пори;
-
чорні крапки, прищі, комедони та інші недоліки;
-
шкіра досить щільна;
-
тьмяний колір обличчя.
✔️ Суха шкіра
Суха шкіра – теж “подарунок” не з найкращих. Якщо на жирній шкірі макіяж “пливе”, то на сухій він просто не тримається. Тональна основа виявляє будь-які лущення, роблячи їх ще помітнішими. При цьому лущитиметься шкіра не тільки на обличчі, але також і на ліктях, колінах і навіть на долонях. Головні ознаки сухої шкіри:
-
стонченість;
-
практично невидимі пори;
-
блідий колір обличчя;
-
почервоніння та лущення;
-
низька еластичність.
✔️ Чутлива шкіра
Чутлива шкіра теж, зазвичай, суха. Однак чутливість може виявлятись і на жирній шкірі. До того ж така шкіра дуже схильна до алергії, тому важливо відразу ж виявити причину, щоб не погіршувати її стан. Характеристики чутливої шкіри:
-
тонкість;
-
часті почервоніння;
-
свербіж, печіння, болючі відчуття при використанні косметики, при вмиванні або інтенсивному терті рушником або спонжем;
-
сухість та лущення.
Як підібрати догляд за шкірою?
Визначивши тип своєї шкіри, можна підібрати відповідний догляд. Якщо певний тип шкіри яскраво виражений, а не “гуляє” від одного типу до іншого, то догляд обов'язково має бути підходящим. Не намагайтеся знайти універсальний крем або інші засоби, не беріть косметику з позначкою “для всіх типів шкіри”.
При виборі косметики визначтеся, які цілі вашого догляду за шкірою. Ви намагаєтеся запобігти передчасному старінню? Ви маєте проблеми зі шкірою, такі як акне або розацеа, або інші проблеми, такі як темні кола під очима або тонкі лінії? Ваша шкіра легко обгорає чи практично ніколи?
Ці та інші питання допоможуть вам підібрати той догляд, який найкраще допоможе впоратися із проблемами вашого типу шкіри. Якщо не можете визначитися, зверніться до косметолога чи дерматолога. Добре, якщо професіонал порадить вам косметику і дасть поради з техніки догляду.
Як правильно доглядати за шкірою?
Незалежно від типу вашої шкіри, ці поради допоможуть їй виглядати якнайкраще.
-
Використовуйте м'який засіб для чищення, незалежно від того, жирна шкіра або суха.
-
Не використовуйте агресивні спонжі та абразивні губки для вмивання.
-
Не тріть обличчя рушником після вмивання дуже інтенсивно, досить просто промокнути.
-
Використовуйте тонік після вмивання для нейтралізації рН.
-
Наносьте зволожуючі засоби на шкіру відразу після вмивання.
-
Використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру дії, який блокує як UVA, так і UVB-промені.
-
Підтримуйте водний баланс.
-
Правильно харчуйтеся, а за потреби додатково вживайте мультивітамінні та мультимінеральні комплекси для шкіри.
-
Позбавтеся шкідливих звичок – насамперед куріння та вживання алкоголю.
Якщо правильно визначити тип своєї шкіри та підібрати хороший догляд, а також дотримуватися наших порад, будь-яка шкіра сяятиме! Нагадаємо також, що є багато міфів про догляд за шкірою обличчя, в які багато хто й досі вірить. Дізнайтесь та не повторюйте цих помилок.
- шкіра
- жирна шкіра
- суха шкіра
- нормальна шкіра
- чутлива шкіра
- шкіра обличчя
- проблемна шкіра
- догляд за шкірою
- догляд за обличчям
- поради