Чим кращий дорогий крем за дешевий – розкриваємо секрети, чим вони насправді відрізняються
Чи варто переплачувати за бренд? Чим відрізняється дорогий крем від дешевого? Розбираємось!
Крем для обличчя – справа серйозна. Адже він здатний вирішити багато проблем – починаючи від акне, висипів та чутливості, і закінчуючи віковими змінами. Тому вибирати крем обов'язково потрібно за типом своєї шкіри і за тими цілями, які ви хочете досягти при його використанні.
А чи справді всі креми однакові? Чи таки є різниця між кремом за 100 грн і кремом за 1000 грн? Чому одні креми дорогі, інші дешеві? Склад має значення? Розібратися в цьому непросто, стверджує джерело РБК-Україна (проект Styler), але цілком можливо. Розкриваємо секрети, чим відрізняються дорогі креми для обличчя від дешевих.
Категорії кремів
Будь-яка косметика ділиться на три цінові категорії – мас-маркет, преміум та люкс. Різниця насамперед у ціні. Необов'язково, що бюджетний крем буде гіршим за люксовий, але питання в тому, чи влаштовує вас це? Тому що креми категорії мас-маркет можуть впоратися тільки з елементарним доглядом за обличчям – зволоженням, живленням, пом'якшенням шкіри.
З більш серйозними та специфічними проблемами вони навряд чи впораються, тому що для цього потрібно не просто мати у складі гліцерин та олії. Також на ціну впливатиме вартість сировини, витрати на упаковку, рекламу, логістику, обсяг партії та багато інших чинників. Від чого залежить вартість, і чому дорогі креми працюють не так, як дешеві?
❗️ Склад
Склад на етикетці крему має бути прописаний згідно з Міжнародною номенклатурою косметичних інгредієнтів. Абревіатура англійською – INCI. Першим у списку інгредієнтів йде той, якого найбільше, наприклад вода (Aqua). Решта йде в порядку зменшення. Склад вказується на будь-якому продукті, незалежно від його ціни. Не вказано склад? Точно не беріть такий крем. Але головна мета тут – дати покупцю можливість зрозуміти, чи немає у складі компонентів, які викликають у нього алергію.
❗️ Сировина
Тепер докладніше. У складі обов'язково є основна сировина, яка працює на цей крем, тобто на вас. А точніше, на ту мету, якої ви хочете досягти. І ось тут велика різниця між дорогими та бюджетними засобами. Деякі марки використовують дуже рідкісні інгредієнти, і тому, звичайно, вони можуть коштувати дорожче. Ну, наприклад, до складу кремів деяких люксових марок можуть входити водорості, які збираються лише два (!) рази на рік у певний день. Це ж витратно, чи не так?
❗️ Енхансери
Це ті активні компоненти, які змушують крем для обличчя робити свою справу. А вони не просто мають бути у складі, а ще й мають бути такими, щоб досягати максимального ефекту. А це вже розробка, технології, система дії. У бюджетних кремах активні речовини ґрунтуються на жиророзчинній сфері. Люксові бренди можуть дозволити собі ліпосомальне інкапсулювання. Різниця в тому, наскільки швидко і глибоко актив дійде (і чи дійде) до глибоких верств епідермісу – зрозуміло, що через ліпосоми це буде швидше і в рази дієвіше.
❗️ Упаковка
До речі, упаковка не відіграє великої ролі на вартість крему, принаймні, вже сьогодні. Якщо раніше багато брендів робили ставку на упаковку косметичних засобів, на їхню подачу споживачеві, то сьогодні все простіше. Сьогодні в тренді еко і розумне споживання, тому навіть найдорожчі бренди не будуть робити упаковку, яка коштувала б дорожче за її вміст. Отже, на цей фактор не варто орієнтуватися, хоча раніше це працювало.
Але різниця між дорогими та бюджетними кремами однозначно є. Переплачувати не потрібно, коли можна знайти бюджетніші альтернативи. Просто потрібно знайти свій засіб, який вирішуватиме ті проблеми, які ви хочете вирішити. Нагадаємо, що треба обирати такий крем, який не скочується на обличчі – дізнайтесь чому.
- крем
- обличчя
- шкіра
- шкіра обличчя
- крем для обличчя
- категорія люкс
- люксова косметика
- бюджетна косметика