Масаж сухою щіткою — краса без зусиль чи ризик для здоров’я? Дерматологиня назвала всі "за" і "проти" цієї процедури

Догляд за обличчям і тілом
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Масаж сухою щіткою, або драйбрашинг, фото
Як працює масаж сухою щіткою. Фото: freepik, колаж Хочу!

Чи справді драйбрашинг позбавляє від целюліту? Ось що каже експертка

Масаж сухою щіткою, або драйбрашинг, став справжнім трендом у сфері догляду за шкірою. І з кожним роком його популярність лише зростає. Прихильники цієї процедури стверджують, що вона допомагає зробити шкіру гладкою, підтягнутою та молодою. Але чи справді це так?

Які переваги та недоліки драйбрашингу? Про які ризики має знати кожна дівчина, яка бере в руки суху щітку? І чи правда варто додавати цю процедуру до своєї б’юті-рутини? Про всі "за" та "проти" розповіла спеціально для видання Хочу! зіркова дерматологиня та косметологиня Дарія Тіщенко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Масаж сухою щіткою: за та проти драйбрашингу

Дарія Тіщенко, фото
Зіркова дерматологиня та косметологиня Дарія Тіщенко. Фото: пресслужба

Масаж сухою щіткою набув популярності лише нещодавно, проте ця практика має глибоке коріння в індійській медицині, де її цінували протягом століть. Експерти краси стверджують, що регулярний масаж щіткою з натуральної щетини допомагає відлущувати відмерлі клітини шкіри, стимулює лімфатичну систему та покращує кровообіг.

Окрім щітки, для драйбрашингу можна використовувати рукавички з необробленого шовку, які забезпечують м’якший ефект. Такий масаж легко виконувати самостійно вдома, і багато хто відзначає його позитивний вплив на стан шкіри.

Переваги драйбрашингу включають:

✓Глибоке очищення шкіри від ороговілих клітин.
✓Покращення лімфатичного дренажу та стимуляцію кровообігу, що може зробити шкіру більш підтягнутою та сяючою.
✓Деякі також відзначають, що регулярне використання цієї техніки допомагає зменшити прояви целюліту.

Однак драйбрашинг має і свої недоліки. Якщо робити масаж надто інтенсивно або використовувати надто жорстку щітку, можна пошкодити природний захисний бар’єр шкіри, що призведе до сухості, подразнень і почервоніння. Також є ризик алергічної реакції на матеріал щетини або тканини, а в разі недостатньої гігієни щітки — навіть інфікування.

Тож, ліпше до всього підходити з розумом. І перед початком такого масажу проконсультуватись з дерматологом, який оцінить стан вашого тіла та здоров’я та підкаже, чи варто вам робити дану процедуру.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше Дарія Тіщенко розповідала, чому іноді наша шкіра виглядає втомленою, а догляд не завжди працює. Дізнайтесь, яку роль в цьому відіграють гормони.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.