Чому маска не працює і чи варто мити голову рідше: 6 типових помилок, які шкодять волоссю

Догляд за волоссям
843
Тетяна Мальцева

Тетяна Мальцева

Фріланс-редакторка

Миє голову
Трихолог назвав 6 головних помилок у догляді за волоссям. Фото: freepik.com

Як часто мити голову? Чому кондиціонер не замінить маску і навпаки? Розбираємось у головних помилках по догляду за волоссям, про які говорять трихологи

Догляд за волоссям – запорука їхньої краси та здоров'я. Але догляд обов'язково має бути правильним. А ми часто йдемо на поводу у реклами, яка обіцяє, що саме цей диво-засіб потрібен вам для ідеального стану вашого волосся. І тому припускаємося багатьох помилок у догляді за нашими локонами.

Є п'ять основних помилок, яких припускаються майже всі, розповідає РБК-Україна. Ми вирішили розібратися, які саме, а також дати кілька порад від трихологів, як краще доглядати волосся.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

❌ Помилка № 1: мити голови шампунем лише один раз

З першого разу шампунь не спрацює. Адже його основне завдання – ретельно очистити шкіру голови та локони по всій довжині. Тому потрібні три промивання – навіть двох буде недостатньо. Перше миття змиває поверхневий бруд із волосся. Друге очищає волосся і шкіру голови ретельніше. Третє працює на усунення проблеми, якщо вона є. При цьому для перших двох мийок можна використовувати навіть найпростіший бюджетний шампунь, а ось для третьої – спеціальний (наприклад, від лупи чи лікувальний).

❌ Помилка № 2: мити голову занадто гарячою водою

Якщо локони занадто забруднені або на них накопичилося багато засобів для укладки, ми часто використовуємо занадто гарячу воду, щоб швидше змити це все. Але гаряча вода негативно впливає на шкіру голови. Підвищується виділення шкірного сала і голову доведеться мити ще частіше. Тому краще використати теплу воду і добре попрацювати з шампунем у три етапи – тоді бруд змиється без проблем. А ополіскувати волосся взагалі можна прохолодною чи навіть холодною водою, якщо це терпимо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

❌ Помилка № 3: маска та кондиціонер взаємозамінні

Багато хто замість кондиціонера використовують маску після миття, тримаючи її на волоссі 2-3 хвилини. Або, навпаки, беруть кондиціонер та наносять його як маску, витримуючи довгий час. Важливо розуміти, що маска та кондиціонер – це різні речі. Кондиціонер потрібен саме для кондиціювання волосся, щоб зробити його більш м'яким і гладким після миття шампунем. Маска спрямована на конкретні цілі – глибоке зволоження, інтенсивне живлення, посилення росту волосся і т.д.

❌ Помилка № 4: використовувати лише безсульфатні шампуні

Наразі дуже розрекламовані безсульфатні шампуні. Вважається, що вони не шкодять волоссю і шкірі голови, і це справді так. Але безсульфатні шампуні практично зовсім не піняться і тому очищають шкіру голови та волосся набагато гірше. ПАР (поверхнево-активні речовини – вони ж сульфати) в сульфатних шампунях при взаємодії з водою піняться набагато більше і краще справляються з очищенням. Безсульфатний шампунь не підійде, якщо у вас жирна шкіра голови і є лупа, або часто користуєтеся засобами для стайлінгу. Трихологи радять чергувати шампуні з сульфатами та без.

❌ Помилка № 5: використовувати масажні гребінці

Шкірі голови справді потрібний масаж. Це стимулює зростання волосся, активізує “сплячі” цибулини, та й загалом позитивно впливає на шкіру голови. Масажні гребінці для цієї мети працюють добре, але лише за умови, що вони якісні. Наприклад, дерев'яні із натуральним ворсом. Але у бюджетних варіантів зазвичай штучний матеріал та дуже тверді зубчики. Такими можна травмувати не тільки шкіру голови, але і порвати саме волосся. Тому краще робити інтенсивний масаж подушечками пальців – це точно не зашкодить.

❌ Помилка № 6: дуже рідко або дуже часто мити голову

Часто люди думають, що чим рідше вони будуть мити голову, тим менше жирнішатиме волосся. Але жирність волосся залежить від особливостей шкіри голови. Вона, як і на обличчі, може бути сухою чи жирною, і від цього залежить виділення шкірного сала. “Перевчити” голову бути жирною не вдасться. Але й занадто часте миття не допоможе зробити волосся чистішим. Пересушуючи шкіру голови, вона починає виділяти ще більше шкірного сала. Адаптуйтеся під свій тип шкіри голови. Для жирної мийте голову через день, для сухої – раз на 3-4 дні.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Швидше за все, ви теж робите одну чи навіть кілька із цих помилок. А тепер знаєте, що повторювати їх не можна. Правильний догляд за волоссям – і воно буде виглядати як у рекламі, навіть без розрекламованих засобів. Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому волосся електризується і як цього уникнути.