Як боротися з цвіллю на вікнах: приборкати її допоможуть найпростіші підручні засоби

Лайфхаки
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Цвіль на вікнах - як прибрати за допомогою оцту, нашатирного спирту та інших підручних засобів
Чим можна легко та швидко прибрати цвіль із вікна. Фото: prioritypreservations.co.uk

4 найкращі народні засоби

Від цвілі не застрахований ніхто. Найчастіше вона з’являється у теплих та вологих місцях. Раніше ми розповідали, якою має бути температура в кімнаті, щоб ця проблема вас не турбувала. Тепер настала черга з'ясувати, як же боротися із пліснявою на вікнах, якщо уникнути біди не вдалося.

Найчастіше цвіль на вікнах виникає через конденсат, який стікає і збирається в нижній частині вікон. Причини появи конденсату допоможуть вам позбутися його і запобігти появі плісняви.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як позбутися плісняви на вікні народними засобами: ТОП-4 лайфхаки

Можна спробувати зняти плісняву за допомогою простих народних засобів, які є практично в кожному будинку:

  1. Використовуйте нерозбавлений столовий оцет. Потрібно добре змочити кухонну губку в оцті та протерти вікно. Ви також можете налити оцет у пульверизатор і розпорошити на плісняву. Відразу не змивайте. Зачекайте приблизно 40-60 хв, а потім змийте водою або протріть чистою губкою.

  2. Звичайна "Білизна" також може впоратися з пліснявою. Підготуйте поверхню: видаліть пил та бруд, зайву вологу. Надягніть рукавички та маску і нанесіть засіб на поверхню. Залишайте висихати, а самі тим часом краще погуляйте на свіжому повітрі.

  3. Цвіль зі скла та пластику допоможе вивести нашатирний спирт. Розведіть його з водою в рівних пропорціях та нанесіть на уражені ділянки. Залиште на кілька годин, а потім змийте водою. При роботі з нашатирним спиртом будьте обережні: провітрюйте приміщення та надягніть рукавички.

  4. Купіть у господарському магазині фунгіцид. Це хімічні сполуки або біологічні організми, які використовуються для знищення або затримання росту грибів та їхніх спор. Розведіть засіб у рівних пропорціях з водою та, обов’язково в рукавичках, нанесіть засіб на поверхню, уражену пліснявою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Слідкуйте також за тим, щоб на вікнах не накопичувався конденсат, у приміщенні не було різких перепадів температури і була гарна вентиляція. Це допоможе уникнути появи проблеми. А що саме варто робити, щоб вікна “не плакали”, ми розповідали тут.