Відновлення замшевого взуття: сухе та вологе чищення

Повернути красу замші можна у домашніх умовах
Замшеве взуття надзвичайно практичне, красиве та елегантне. Але воно потребує делікатного очищення, адже непризначені засоби можуть назавжди зіпсувати матеріал.
Якщо єдиною перепоною до омріяних замшевих чобітків є незнання правил догляду та очищення, не хвилюйтеся. Сухі та вологі способи, якими найкраще повернути чистоту замші, пропонуємо розглянути у матеріалі.
Насправді існує досить багато засобів для очищення. Це можуть бути спеціально призначені пінки, спреї, спеціальні ластики, спеціальні шампуні, лосьйони. Або бабусині способи: оцет, тальк, бензин, аміак, молоко, оцет, мильний розчин, канцелярська гумка та ін.
Головні заборони при очищенні замші
-
Не сушити поряд і на електрообігрівачах.
-
Обробляти засобами, які призначені для взуття зі звичайної шкіри.
-
Прати мийними засобами.
-
Мити проточною водою.
Сухе чищення
Добре підходить для невеликих забруднень звичайна канцелярська гумка. Жорстким поролоном очищають краплі бруду, які вже підсохли. Жирні плями і бруд можна видалити, використовуючи тальк - їм потрібно густо покрити замшу на чоботях і залишити так на ніч.
Для білої замші: суміш зубного порошку (без домішок) та подрібненої крейди. Змішати в однакових пропорціях і нанести на 2 години. Для світлих чобіт замшевих також підходить чистка від бруду за допомогою манки.
Вологе очищення
Добре працює метод з паром. Якщо є, скористайтеся парогенератором або ж керамічний або залізний тазик, в який налито небагато води, поставити на плиту і почекати, поки вода в тазу закипить.
Брудне взуття розташувати на деякій відстані від поверхні окропу, наприклад, за допомогою мотузки або вішалки. Потримати так 10 хвилин, доки відбувається обробка замші парою з тазика, а потім провести спеціальною щіткою, призначеною для замшевого взуття, чищення чобітків.
Чищення замшевих чобіт аміаком. Нашатирний спирт перед обробкою чобіт обов'язково потрібно розбавити у пропорції 1:5. Суміш нанести на губку і провести круговими рухами по поверхні. Очистити вологою чистою губкою.
Чищення за допомогою бензину та тальку. Підходить для складних плям, які не виводяться іншими способами. Нанести на забруднені місця губкою. Трохи потерти проблемні місця, а потім посипати шаром тальку. Нехай оброблені чоботи постоять близько години.
Коли потрібно відновити взуття із замші дуже швидко, на допомогу прийде відмінний лайфхак. Він врятує забруднену пару за лічені хвилини.