Натуральна шуба: чи правильно ви її доглядаєте? 10 головних правил і заборон

Лайфхаки
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Як доглядати за шубою з справжнього хутра — поради та підказки
Що не можна робити із натуральною шубою: топ заборон. Фото: freepik

Якщо у вас є шуба з натурального хутра - вам знайомі хвилювання: чи правильно вона зберігається, чи не погіршиться її якість до наступного сезону, як потрібно чистити шубу, якщо вона забрудниться?

Шуба - це, мабуть, найдавніший одяг людини. Перші шуби, зрозуміло, не створювали знамениті модельєри, а просто знімали з диких звірів після вдалого полювання, і їх носили як захист від холоду.

Сьогодні першочергове завдання шуби - як і раніше тепло і комфорт, проте до цих функцій додалися й інші, не менш важливі. Сучасна шуба - це не тільки захист від морозів, а ще й дорогоцінна прикраса жінки, вишукана оправа для «діаманта», предмет розкоші та заздрості подруг.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Отже, ділимося основними правилами поводження з хутряними виробами.

  1. Зберігати шубу слід у просторій, провітрюваній шафі для верхнього одягу. Дуже важливо, щоб ніжне хутро не піддавалося впливу сонячних променів, інакше первісний колір потьмяніє. Крім того, тримайте хутра подалі від батарей та інших опалювальних приладів. Для шуби з натурального хутра необхідно забезпечити достатньо місця, щоб вона не пом'ялася, а також достатньо повітря, щоб хутро могло «дихати».

  2. Висіти ваша шуба воліє на широкій вішалці або на плічках з довгим гачком, але ніяк не на кволій дротяній вішалці! Найкраще - під час купівлі шуби придбати спеціальну вішалку для шуб.

  3. Якщо шубка намокла - не біда. Більшість якісних шуб спокійно ставляться до періодичного намокання під дощиком або снігом. Досить акуратно змахнути краплі з хутра і повісити шубку на плічках у добре провітрюваному приміщенні. Велика помилка - сушити шубу феном або вішати її біля батареї! Вплив сильного тепла здатен серйозно нашкодити хутру. Шуба має висохнути природним шляхом, після чого можна її легенько струсити. Розчісувати хутро теж не потрібно! Після остаточного висихання воно саме набуде первісного вигляду. Максимум, що ви можете собі дозволити - дбайливо погладити висохле хутро рукою.

  4. Однак, якщо ж ваша шубка промокла наскрізь, їй потрібна професійна допомога. Терміново везіть її до хутровика, який зробить необхідні маніпуляції і поверне хутру первозданну красу.

  5. Якщо ви проводите багато часу в машині, розумніше купити коротку шубу. Якщо ж річ уже куплена і вона аж ніяк не коротка, доведеться сідати в машину і виходити з неї дуже обережно, не забуваючи про хутро. Шуба дуже не любить, щоб її м'яли й терли. Якщо це можливо - постарайтеся не сідати на шубу, а якщо цього не уникнути - хоча б сідайте на різні ділянки, а не на одну й ту саму. Якщо має бути тривала подорож в автомобілі - замініть шубу іншим теплим одягом. Якщо ж це неможливо - зніміть шубу на час подорожі. Якщо замерзли - накиньте її на плечі.

  6. Щодо чищення хутра - це теж необхідно довіряти лише спеціалісту-хутрянику. Не намагайтеся самостійно полагодити шубу в разі появи навіть дрібних дефектів: вони дуже швидко стануть великою проблемою, якщо не віддати шубу фахівцеві. Якщо ви носите свої хутра регулярно - чистити шубу потрібно щороку, якщо ж зима видалася теплою або шуба служить вам тільки зрідка - можна віддавати її в чистку через один сезон.

  7. Ніколи не надягайте на шубу поліетиленовий пакет! Хутру необхідна правильна циркуляція повітря. Якщо ви перевозите шубу, акуратно складіть її, намагаючись не пом'яти, і дбайливо упакуйте в матерчатий чохол, що не линяє.

  8. Не носіть сумку через плече, якщо на вас шуба. Хутро дуже не любить тертя, а шкіряний ремінець сумки може помітно зіпсувати вигляд хутра і скоротити термін служби шуби.

  9. Якщо на шубі з'явилися незначні забруднення - наприклад, ви забруднили комір тональним кремом - можна спробувати акуратно відчистити пляму самостійно. Для цього слід взяти столовий оцет, спирт і воду в рівних частинах, цією сумішшю змочити шматочок поролону або м'яку щітку, нанести засіб для чищення на хутро, після чого обережно протерти серветкою. Якщо не відчистилося, є ще один хороший спосіб: розсипати по хутру гарячі висівки (житні або пшеничні), а потім зібрати їх за допомогою м'якої щітки. Шубу струсити, щоб видалити залишки висівок.

  10. Щоб почистити біле хутро, підійде картопляний крохмаль або манна крупа. Обраний засіб потрібно розсипати по шубі і легенько поперебирати руками хутро, ніби «стираючи» його. Якщо біле хутро пожовкло, можна змочити його розчином: 1 ч.л. перекису водню і кілька крапель нашатирю на склянку води. Після цього хутро ненадовго вивішують на сонці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, що цього сезону особливо популярні вкорочені шуби. Вони — найгарячіший тренд зими 2024/25.