Що таке "висотний синдром" у котів і скільки часу після падіння з вікна у вас є, щоб надати тварині допомогу
Ветеринари пояснили, як врятувати улюбленця після падіння з висоти
Раніше ми розповідали, які банальні речі можуть вбити вашого котика, а тепер хочемо поговорити про одну дуже й дуже поширену проблему, яка часто призводить до летальних випадків. Йдеться про так званий “висотний синдром” у котів.
Що це таке, чим це небезпечно і як врятувати свого кота, якщо він впав з висоти, розповідають на своїй сторінці у Facebook експерти Центру сучасної ветеринарної медицини "БОБіК" з м.Рівне. Про це мають знати усі, хто має кота, і ті, кому не байдуже на долю пухнастиків! 🥺
“Висотний котячий синдром” — що це?
Таким синдромом називають випадки випадіння котів з висоти. Вперше котячий висотний синдром описав ветеринар із Нью-Йорка у 1976 році, на прийом до якого щорічно потрапляло близько 150 котів, які падали з великої висоти. Багато з них не виживали, однак великий відсоток (у порівнянні з іншими тваринами — ред.) все-таки вдалося врятувати ❤️
Чому так трапляється?
Коти - хижаки, і їхній мисливський інстинкт не зникає навіть у домашніх умовах. Так, задивившись на пташку чи метелика, кіт з легкістю може скочити з висоти, щоб впіймати свою здобич. Далеко не завжди, як ви вже могли зрозуміти, ці стрибки виявляються безпечними для життя та здоров’я безстрашного пухнастика.
Що робити, якщо кіт впав з висоти
Якщо сталась така прикрість з вашим пухнастиком, спочатку він відчуває шоковий стан, дихання ста частим і переривчастим. Критичними є перші 2 год — саме на цьому етапі важливо якнайшвидше надати тварині кваліфіковану допомогу, звернувшись за допомогою до ветеринара.
❌ ВАЖЛИВО❗️ У такому стані нести кота на руках не можна — для його транспортування потрібна коробка або переноска з рівною поверхнею!
Які наслідки “висотного синдрому” у котів
-
Численні переломи
-
Пошкодження внутрішніх органів, а часом і розриви
-
Внутрішні кровотечі
-
Травми різних частин тіла
-
Струс мозку.
Як захистити свого улюбленця від падіння з висоти
-
Виховання. Навчати кішку НЕ стрибати на підвіконня чи балкони.
-
Сітки-“антикішки”. Такий вид захисту можна купити в зоомагазинах, адже звичайні москітні сітки не витримують ваги улюбленця і не є надійним захистом від імовірного падіння кота з висоти.
-
Встановлення інших огорож. Наприклад, можна встановити на раму вікна спеціальні пластикові панелі.
Раніше ми також розповідали, скільки ваш котик може пробути вдома на самоті без шкоди для його здоров’я та психіки. Насправді йдеться про набагато менші терміни, ніж уявляють собі багато людей 😞