Щоб зберегти нерви і не отримати подряпин: як купати кота

Домашні тварини
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Правила купання котів
Котик купається. Фото: koshka

Купання кота може стати стресом для тварини і господаря

Контакт з водою для котика, який боїться купатися, може стати неабияким стресом. Щоб не отримати безліч подряпин, уникнути ненависті пухнастика і не робити у ванній ремонт, потрібно робити це з певними правилами вдома або у грумінг-салоні.

Для купання котиків не можна використовувати власний шампунь і кондиціонер. Адже це може викликати подразнення, свербіж шкіри, алергічну реакцію. Скільки разів купати улюбленця і як це робити, розповідає masterzoo.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як часто купати кота

Коти - досить охайні тварини, які самостійно доглядають за своєю гігієною. Купання для домашніх котиків, які не беруть участі у виставках, можна організовувати 2-3 рази на рік, а для виставкових котів процедуру слід проводити 5-6 разів на рік.

Коли купати обов’язково

якщо необхідно видалити з шерсті паразитів;
• потрібно “навести красу” перед виставкою;
• вихованець забруднився в щось підозріле, від нього йде неприємний запах, він бруднить речі і меблі в будинку.

Коли не можна купати

Не купають вагітних тварин;

не можна мити кота після операції і протягом 2-3 тижнів після планової вакцинації:

якщо тварина страждає на шкірні захворювання;

на шкірі є подразнення або травми;

Як правильно купати котика?

Головне - не можна мочити вуха і голову. Температура води повинна складати близько 35 градусів, зробіть малий потік, щоб тварина не злякалася. Приберіть предмети, які можуть розбитися, зачиніть вікна і двері, щоб уникнути протягів. Починайте мити лапки ласкаво погладжуючи кота.

Однією рукою притримуйте кота за холку, а іншою починайте обережно лити воду на шерсть, а потім додавайте шампунь. Після завершення процедур потрібно загорнути улюбленця у рушник та тримати в теплі.

Іноді коти надзвичайно сильно бояться води, тому у зоомагазинах можна придбати шампунь-піну чи сухий варіант, який використовується без контакту з водою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Окрім миття потрібно регулярно чистити вуха своєму пухнастику. Потрібно знати, як робити це правильно, щоб не заподіяти шкоди.