Помилка дачника: які улюблені добрива буряка не можна вносити наприкінці літа
Вони тільки шкодять бурякам
Ми розповідали, що не можна додавати в компостну яму. Тепер ділимось тонкощами підживлення буряка наприкінці сезону.
Багато хто прагне виростити солодкий та смачний буряк, але не всі знають, які підживлення для цього підходять, а які можуть завдати шкоди. Разом із ProstoWay розберемося, чого ж не варто додавати в грунт під час вирощування буряка.
Чому не всі підживлення корисні для буряка?
Надмірне внесення деяких добрив може призвести до негативних наслідків/ Коренеплоди стають менш солодкими і можуть набути гіркуватий присмак. Надлишок деяких елементів може сповільнити розвиток коренеплодів. Неправильне підживлення може знизити імунітет рослин і сприяти розвитку хвороб.
Яких підживлень варто уникати наприкінці літа:
-
Азотні добрива, що стимулюють ріст зеленої маси. Якщо внести азотні добрива наприкінці вегетаційного періоду, буряк почне активно нарощувати бадилля на шкоду коренеплодам.
-
Органічні добрива, такі як гній, компост та інші органічні добрива містять багато азоту, тому їх також не рекомендується вносити під буряк наприкінці літа.
-
Солоні розчини - хоча сіль і може сприяти накопиченню цукру в коренеплодах, її надмірне використання може призвести до засолення ґрунту і загибелі рослин.
Наприкінці вегетаційного періоду буряк переходить до фази дозрівання. У цей період рослині потрібні не азот, а калій і фосфор, які сприяють накопиченню цукру і покращують смак коренеплодів. Тому надлишок азоту і органічних речовин може порушити цей процес і погіршити якість врожаю. Також ми розповідали, чим підживити смородину восени.