Восени обрізати бузок не можна, але є один виняток: що має бути на кущі, щоб негайно хапатися за секатор
Детальна інструкція з обрізки старого куща бузку
Ми розповідали, що варто розкидати по городу під зиму. Тепер ділимось порадами щодо обрізки бузку.
Зазвичай цей кущ обрізають відразу після цвітіння, а осіння обрізка - дуже шкідлива. Втім, є один виняток. Розповідаємо про нього разом із ukr.media.
Чому не можна обрізати восени?
Бузок закладає квіткові бруньки на наступний рік відразу після цвітіння. Якщо обрізати кущ восени, ми позбавимо його майбутніх квітів. Єдиний виняток – це старий, занедбаний кущ. Щоб омолодити його, можна провести кардинальну обрізку пізно восени. В перший рік після такої обрізки бузок цвісти не буде, зате потім оновиться.
Як правильно обрізати старий кущ бузку?
Найкраще обрізати старий кущ пізно восени, коли рослина перейшла в стан спокою. Вам знадобляться гострий секатор і садова пила.
Визначте гілки, які потрібно видалити: старі, сухі, хворі, пошкоджені, а також ті, що ростуть всередину куща.
Після цього слід приступати до кардинальної обрізки. Видаліть старі гілки - обріжте їх на рівні землі. Молоді пагони скоротіть, лишіть від них 15-20 см.
Видаліть гілки, які ростуть всередину куща, щоб забезпечити хорошу вентиляцію. Залиште кілька сильних пагонів - це будуть нові скелетні гілки вашого куща. Після цього обов’язково обробіть зрізи садовим варом, щоб захистити рослину від інфекцій.
Пам'ятайте, що кардинальна обрізка – це стрес для рослини. Тому робити це слід лише в крайньому випадку. Також ми розповідали, які бур’яни на вашому городі можуть становити особливу небезпеку.