Якщо вкрити яблуню на зиму цим матеріалом, їй будуть не страшні будь-які морози
Секрети досвідчених дачників
Восени багато дерев, кущів та інших багаторічних рослин потребують укриття на зиму. Важливо до настання морозів утеплити й молоді яблуні. А як це зробити, щоб вони гарантовано пережили будь-які морози, розповідаємо далі!
Про те, чим варто восени укрити яблуню, знає unian. Видання ділиться секретом, який за багато років уже не раз довів свою ефективність — молоде дерево не “візьмуть” ні морози, ні гризуни, які можуть спробувати сховатися у ньому від холоду, пошкодивши при цьому рослину.
Коли треба вкривати яблуню на зиму
Кожен дачник повинен пам’ятати, що поспішати з укриттям дерев на зиму не варто. Якщо ви почнете утеплювати яблуні та інші дерева в саду занадто рано, то можете ненароком порушити їх життєвий цикл.
Накривати яблуні на зиму потрібно, коли температура повітря кілька днів поспіль опускається до -5° і нижче. Здебільшого таку температуру ми спостерігаємо в Україні під кінець листопада — на початку грудня.
Чим укрити молоду яблуню восени
Найперше, що нам потрібно зробити — це зайнятися мульчуванням ґрунту навколо молодого деревця. Пристовбурні кола потрібно засипати тирсою, деревною корою, соломою чи торфом приблизно на 20 см.
Далі ми переходимо до укриття самого дерева. Ідеально підійдуть спеціальні матеріали, такі як агроволокно, мішковина, спанбонд тощо. Ними треба замотати молоду яблуню від самого вершечку і аж до землі. Матеріал варто надійно закріпити скотчем чи мотузками, аби при сильному вітрі його не знесло.
Якщо яблуня була висаджена лише цьогоріч, то до її укриття на зиму слід підійти ще серйозніше. Господарю варто захистити прикореневу шийку дерева — це найближча до землі частина стовбура. Її захищають від холодів матеріалом, складеним у кілька разів, а зверху ще й кріпиться якийсь м’який матеріал або дрібна сітка.
Захистити деревце від мишей та інших гризунів, які можуть завдати йому шкоди, допоможе звичайна пластикова пляшка. Достатньо обрізати її горлечко та дно й розрізати пляшку збоку. Огортаєте нею стовбур дерева при самій землі та заклеюєте скотчем — і жоден гризун вже не вчепиться у вашу яблуню!
А як варто укривати виноград на зиму ми вже розповідали раніше. ХОЧУ! розповів про три надійні способи, які збережуть виноградну лозу й дозволять наступного року отримати гарний врожай!