"Новорічні огірки" на власному підвіконні: секрети вирощування зеленців удома
Детальна інструкція та пояснення для новачків-городників
Огірковий сезон вже давно минув й нині, здавалося б, поласувати домашніми зеленцями можуть тільки ті, хто вирощує їх у теплиці. Однак насправді це не зовсім так — виростити смачні огірочки ви можете навіть на підвіконні в квартирі! Секретами ділимось далі.
Як виростити огірки до Нового року та інших зимових свят, знає Ukr.Media. Якщо дотримуватися основних правил і корисних порад, можна взимку поласувати смачними домашніми огірками. А ще — зарекомендувати себе як чудового дачника перед родичами, сусідами та колегами на роботі😅
Основні правила щодо вирощування огірків на підвіконні
Огірки ростимуть тільки там, де температура не опускається нижче +17°С. Отже, це або утеплений балкон, або підвіконня на кухні.
Потрібно вибрати правильне насіння, адже для кімнатного вирощування взимку підійдуть далеко не всі сорти. Хорошим варіантом буде якийсь ранньостиглий сорт (він дає плоди вже за 35-50 днів після появи перших сходів), який не потребує запилення (наприклад, Аванс F1, Квітневий F1, Дружна сімейка F1, Зозуля F1 тощо). Але в ідеалі слід брати насіння огірків, виведених спеціально для вирощування на балконі — міський огірочок F1, Махаон F1, Балаган F1, Балконне диво F1 тощо.
Для вирощування огірків у кімнатних умовах згодиться будь-яка широка тара об’ємом 3-5 л - із розрахунку на один кущ. Майте на увазі, що коріння огіркових кущів розростається в ширину, а не йде вглиб землі. Щодо ґрунту, то купувати краще той, що призначений для гарбузових культур або кімнатних квітів.
Коли треба висаджувати огірки, щоб зібрати урожай до Нового року
За сприятливих умов перші сходи з’являються вже за 4-6 днів. Якщо на пакетику насіння вказано, що плодоношення настає за 45-50 днів, то саме стільки часу мине від появи паростків до отримання перших плодів.
Як правильно сіяти та вирощувати огірки на балконі
Тут все дуже просто і технологія мало чим відрізняється від вирощування огірків у відкритому ґрунті. Робимо так:
-
На дно контейнера чи іншої ємності, в якій плануєте вирощувати огірки, покладіть дренажний шар.
-
Насипте ґрунт майже на повну висоту тари. Під час зростання огірків підсипайте трішечки пухкої землі — це сприятиме якісному розвитку кореневої системи і кущ буде міцним й дасть більше здорових плодів.
-
Полийте землю і почекайте, поки вода повністю вбереться.
-
Покладіть по 1-2 насінини огірків у землю на глибину 1,5-2 см і трохи присипте землею, не утрамбовуючи її. Відстань між сусідніми кущами повинна бути 15-20 см, щоб кореневій системі було як розвиватися.
-
Коли сіянці проб'ються і трохи підростуть, найслабші рослини слід видалити.
-
Ємність потрібно вкрити прозорою плівкою або склом і залишити у теплому місці — для пророщування огірків слід забезпечити їм температуру у +25…+27°С.
-
Після появи сходів плівку знімають, а ємність встановлюють на добре освітлене підвіконня. Найкраща температура для гарного розвитку огірків — від 18 до 25°С тепла.
🔺 Світло. Врахуйте, що для нормального росту та розвитку огіркам потрібне не тільки тепло, а й довгий світловий день. Узимку дати рослинам достатню кількість світла допоможе спеціальна фітолампа (чи на крайній випадок — звичайна світлодіодна лампа). А щоб світла було ще більше, скористайтеся фольгою: її треба закріпити по боках від контейнера з розсадою. Рекомендується влаштовувати рослині “день/ніч” — наприклад, з 8 ранку до 21 год вмикайте лампи, а в інший час можете тримати їх вимкненими.
🔺 Протяги. Також уникайте протягів у приміщенні, де ростуть огірки. Вони можуть повністю знищити весь ваш “зимовий проєкт”.
🔺Полив. На самому початку посадки достатньо обприскувати з пульверизатора або підливати зі шприца. Далі поливаємо культуру теплою водою вранці (або водою кімнатної температури). Стараємося не оголювати водою коріння!
🔺Підгодівля. В кімнатних умовах землі просто ніде брати корисних речовин, тому огірки доведеться регулярно підживлювати: вперше — через 2 тижні після появи перших сходів, треба внести азот; другий раз — під час цвітіння куща, вносять мінеральне добриво, що містить багато калію, або деревну золу; третя підгодівля — під час плодоношення, потрібен фосфор і калій.
🔺Формування кущів. Кущ формують в одне стебло, верхівку якого треба видалити, коли рослина вже доросте до стелі. Також видаляємо вуса — вони в домашніх умовах не потрібні, ще й “викачують” з рослини поживні речовини.
Також раніше ми розповідали, як змусити заміокулькас пускати нові стрілки навіть у несезон. Що саме потрібно цій рослині — дізнавайтеся на HOCHU.ua!