5 правил вирощування редису, щоб йшов у плід, а не в бадилля

Сад і город
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Правила вирощування редиски
Посадка редиски. Фото: ШІ, Хочу!

Поради, які допоможуть виростити смачний редис

Досвідчені городники добре знають, що не усі дні підходять для висаджування редиски. Кілька порад дозволять ласувати овочем вже за місяць і не допустять, щоб він ріс у бадилля.

Коли ще досить рано і земля не прогрілася, дачники висаджують редис у теплиці. Що робити, аби овоч ріс великим, смачним і поживним, розповідає ukr.media.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Напевно ви помічали, що іноді бадилля густе і гарне, а плоди дрібні та без смаку. Тому радимо вам 5 порад для великих коренеплодів.

Підготовка

Редис полюбляє вологу, яку у теплиці може забезпечити лише якісний полив. Потрібно попередньо добре полити грядку перед посадкою гарячою водою. Далі накрити грядку плівкою до посадкових робіт, щоб зберегти вологу. Після появи сходів замульчувати посадки.

Органіка

На кінець сезону важливо не давати багато добрив. Надлишок азоту буде провокувати активний ріст зелені, а не коренеплодів. Пам’ятайте, що треба вносити гній навесні перед посадкою, лише компост в помірних кількостях.

Розпушення ґрунту і сидерати

Редис погано росте у щільному ґрунті. Тому треба перекопати, розбити грудки і внести пісок, компост чи тирсу. Добре сіяти під редис вівсяну суміш, яка холодостійка і не "конфліктує" з хрестоцвітими.

Розкислення ґрунту

У кислому ґрунті редис виросте дрібним і хирлявим. Визначити кислотність можна за допомогою лакмусових смужок. Якщо ґрунт на городі кислий, можна внести в нього золу або доломітове борошно (до 200 г на 1 кв. м).

Достатньо простору

Не варто садити редис щільно - 5-7 см між рослинами — це мінімум. Тоді рослини не конкуруватимуть за живлення і вологу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, чому тріскає редиска на грядці. Але цілком можливо попередити таку проблему.