Чому 8 листопада не можна мити голову: особливості свята
8 листопада віряни відзначають церковне свято - Собор святого Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних (або як його називають у народі - Михайлів день). Про історію свята та головні заборони дня розповідаємо у цьому матеріалі на HOCHU.ua.
Від 1 вересня 2023 року Михайлів день українці святкують на 13 днів раніше. Так, після переходу ПЦУ на новоюліанський календар віряни вшановуватимуть ангелів і архангелів не 21-го, а 8 листопада.
Історія свята
Дата святкування, яку встановив Лаодикійський собор в IV столітті була не випадковою. Вона пов’язана з нумерологією: так, листопад - 9 місяць від початку року (що у давнину зазначалося у березні) і символізує 9 архангельських чинів; 8 число місяця (за юліанським календарем) - вказівка на “день осьмий”, в який має відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду.
У священному писанні архангел Михаїл називається “князем” та “вождем воїнства Господнього” і зображується, як головний борець проти диявола й будь-якого беззаконня поміж людей. Звідси його церковне найменування “Архістратиг” - старший воїн, вождь.
Архангел Михаїл з’явився Ісусу Навину як помічник при завоюванні ізраїльтянами Обітованої землі. Він з’явився пророку Даниїлу у дні падіння Вавилонського царства та початку творення Мессіанського царства.
Що заборонено робити 8 листопада:
-
лихословити, сваритися, підвищувати голос, бажати зла іншим;
-
заздрити, засуджувати людей та обмовляти їх;
-
рубати сокирою, різати ножем або ткати - накличете на себе гнів святого;
-
займатися важкою фізичною роботою;
-
мити голову, оскільки так можна “змити розум”;
-
робити послугу в корисливих цілях, інакше архангел може покарати;
-
відмовляти у допомозі, якщо до вас звернулися з проханням;
-
сумувати;
-
викидати їжу після застілля.
Раніше ми писали, коли кого вітати у 2023 році. Повний перелік іменин у листопаді за старим та новим церковним календарем ви знайдете тут.
Фото: freepik.com