Вставайте вдосвіта та не смійте ображати тварин: особливості свята 14 січня
14 січня у церковному календарі - День святої Ніни. Про історію свята та головні заборони HOCHU.ua розповість вам у цій статті.
Відразу нагадаємо, що раніше цю святу вшановували 27 січня. Але від вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, через що більшість релігійних свят змістилися у даті. Не виключення й День святої Ніни - тепер його святкують 14 січня.
Історія свята
Ніна народилася близько 280 року у Каппадокії у православній сім’ї. Згідно з переказами, мати дівчини приходилась сестрою патріарху Єрусалимському, а батько - родичем великомученику Георгію.
Коли Ніні виповнилося 12 років, вона вирішила присвятити своє життя служінню Господу. Від своєї наставниці, стариці Ніанфори, вона дізналася про Іберію (сучасна Грузія), де люди поклонялися ідолам, і де в місцевих землях була прихована християнська святиня - Хітон Христа Спасителя.
Ніна постійно молилася Пресвятій Богородиці, щоб вона допомогла їй побачити Іберію християнізованою. Однієї ночі уві сні Богородиця з’явилась Ніні та благословила на паломництво до Іберії.
Прибувши туди, дівчина дізналася, що місцеві мешканці збираються в місто Мцхет на язичницьке свято, Ніна також вирішила піти, сподіваючись, що сам Бог вкаже їй, як діяти далі. Під час принесення кривавої жертви ідолу, Ніна у сльозах молилася Всевишньому. Тоді небо оповили хмари, вдарив грім - люди почали тікати. Коли згодом повернулося сонце, вони почали говорити: “Великий бог наш, проте є якийсь інший Бог більший за нього, який переміг нашого”.
Відтоді Ніна почала відкрито проповідувати Євангеліє, закликати всіх до покаяння і віри в Христа. За її діяльність люди прозвали Ніну просвітницею Грузії.
Традиції та заборони дня
Цього дня віряни відвідують богослужіння у храмі. Сьогодні не варто лінуватися, оскільки сама Ніна завжди та багато трудилася. Сьогодні дозволяється прибирати в домі, а також заведено приділяти особливу увагу тваринам (чистити хлів та пригощати їх смаколиками).
Що не можна робити 14 січня:
-
ображатися, сваритися, лихословити, конфліктувати, з’ясовувати відносини;
-
ображати тварин та відмовляти їм у їжі;
-
байдикувати та довго спати, інакше весь наступний рік проживете у злиднях та лінощах;
-
виносити сміття з будинку - погана прикмета.
Також раніше ми писали про новий календар головних свят на 2024 рік. Збережіть, щоб не забути!
Фото: eva.ua