Віддання Великодня: що це за свято та що не можна робити
Розповідаємо все, що потрібно знати про релігійну дату
У нашому розділі “Свята” на постійній основі з’являються матеріали про важливі дати поширених в Україні релігій. І ця стаття — не виняток. Читайте далі, що таке Віддання Пасхи та що не можна робити цього дня.
У християнстві Великдень — центральне та надзвичайно велике свято, сповнене символізмом та смислами. Багато дат також прив’язані до Пасхи, про що ми не втомлюємося вам розповідати.
Віддання Великодня: що це за свято
Віддання Пасхи — перехідне свято, що відзначається в 39-й день після Пасхи. Саме цього дня закінчується святкування Христового Воскресіння. Наступна важлива дата — Вознесіння Господнє. В основу відзначення дня напередодні Вознесіння лягла оповідь з Діянь святих апостолів, згідно з якою воскреслий Христос сорок днів перебував на землі, після чого вознісся на небо. День віддання свята Пасхи відзначає останній день земного перебування Христа, коли Той був з учнями та проповідував про Царство Небесне.
Цього дня у храмах здійснюється спеціальне святкове богослужіння, за Великоднім чином. Віддання Великодня — останній день в цьому році, коли в храмах лунають пасхальні піснеспіви. Літургія також завершується останнім у цьому циклі пасхальним хресним ходом. З цього дня віряни перестають вітати один одного фразою "Христос Воскрес!" — "Воістину Воскрес!”, як це було заведено робити впродовж попередніх 40 днів.
Віддання Пасхи: що не можна робити
Як і в кожне релігійне свято, є певні заборони, які не варто порушувати. Найбільш важливі з них ми публікуємо далі.
-
На Віддання Великодня заведено постувати: тож не можна вживати продукти тваринного походження, яйця, молочне.
-
Також під забороною алкоголь.
-
Не варто працювати в саду чи на городі, оскільки в Віддання Пасхи також вважається великим церковним святом, а фізична праця в такі дні заборонена.
-
Не слід бути черствим та відмовляти в допомозі чи подаяннях.
-
Не можна піддаватися суму, допускати негативні думки.
-
Ні в якому разі не можна йти на поводу поганих звичок, обговорювати когось, пліткувати, брехати.
-
Не варто цього дня також з’ясовувати стосунки.
На Віддання Великодня рекомендується відвідати церковне богослужіння, якщо такої змоги немає — помолитися вдома. Також слід на свято присвятити час духовним пошукам, підбити підсумки у власних вчинках та думках. Не нехтуйте можливістю на Віддання Пасхи зробити якусь добру справу.
Бажаємо душевного свята!
Також не пропустіть актуальну інформацію про прийдешні свята. Все про нові дати Спасів, читайте в нашій статті за посиланням.