Замість 8 березня: що потрібно знати про свято День української жінки, яке торік викликало шквал скандалів в Мережі

Свята
11 979
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Красива дівчина українка, фото
freepik.com

25 лютого в Україні відзначають день народження Лесі України, однак минулого року деякі активні громадянки нашої країни хотіли перетворити його на День української жінки

8 березня вже не перший рік стає приводом для дискусій — хтось хоче його скасувати, а хтось замінити. Ми вже розповідали, чи будемо ми відзначати Міжнародний жіночий день у 2024 році, а тепер розкажемо про скандальне свято День української жінки, яким власне хотіли замінити 8 березня.

Законопроєкт, що стосується введення Дня української жінки 25 лютого, було подано на розгляд до Верховної Ради минулого року. Тоді ця ініціатива викликала в Мережі чимало суперечок. Оксана Савчук, яка виступила ініціаторкою цієї пропозиції, обрала дату 25 лютого не просто так, адже це день народження Лесі Українки, за її словами, найвдаліший день для відзначення свята української жінки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Автори цього законопроєкту наголошували на тому, що 8 березня було встановлене в Україні за окупаційного радянського режиму і пов'язане з Лютневою революцією в Росії у 1917 році. За їхніми словами, це свято використовувалося радянським режимом для пропаганди комуністичної моделі поведінки жінки та її місця в суспільстві. Ба більше, вихідний день 8 березня завдає шкоди економіці України і є характерним лише для пострадянських країн та країн з критичним становищем у сфері жіночих прав.

Деякі українці ідею відзначати День української жінки тоді підхопили. В Мережі почали ширитися відповідні картинки та листівки, присвячені цьому святу.

Листівка з Днем української жінки
vitannya.in.ua
Картинка з Днем української жінки
vitannya.in.ua
Привітання з Днем української жінки
vitannya.in.ua
Привітання у вигляді картинки з Днем української жінки
vitannya.in.ua

Однак чимало громадян почали цю ініціативу критикувати, адже чіткого обґрунтування це свято немає, а 8 березня від самого початку — не радянське свято. Традиційно воно з'явилося в США. Ініціаторкою цієї дати стала Клара Цеткін, яка боролася за права жінок. Та й з 1997 року 8 березня набуло статусу міжнародного свята й отримало назву Міжнародний день боротьби за жіночі права і міжнародний мир. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А ще чимало українців були проти того, щоб відзначати День української жінки 25 лютого. Адже це наступний день після річниці початку повномасштабної війни в Україні.