Не святкуйте Старий Новий рік — священник виступив із закликом до українців

Новий рік і Різдво
1 141
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

чому відзначають Старий Новий рік
Чому не варто відзначати Старий Новий рік, фотоколаж: Хочу

Священник розповів, чому варто викорінювати святкування Старого Нового року

Українцям нагадали, що таке — Старий Новий рік, і чому його не варто плутати із Маланкою та Василем. Ці традиції продовжувати не варто, адже їхнє коріння — не українське, щобільше — країни-ворога. Раніше ми публікували православний календар одноденних та багатоденних постів на 2025 рік, а тепер розкажемо, що про Старий Новий рік розповів священник.

Протоієрей Православної Церкви України, отець Михайло Омельян розповів, що ставлення священників до святкування Старого Нового року не є позитивним, пише УНІАН. Цей день відзначали в Російській імперії, і він не має нічого спільного зі святами України. Тим паче зараз, коли за новоюліанським календарем змістилося чимало свят.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Священник пояснив, що за новим стилем свято Меланії та Василія Великого більше не збігаються із датою Старого Нового року, відповідно, імперське свято в Україні втратило усі традиції. За новим стилем Меланії — 13 січня, а Василя — 14 числа.

Якщо заглибитись в історію календарів та календарних реформ, то ми побачимо, що старий Новий рік — це не що інше, як спогад про святкування, який притаманний лише Російській імперії та її світському календарю. Тобто це "свято" не має жодного стосунку до українських традицій та українського церковного календаря,
— акцентував отець Михайло.

Додав, що зараз потрібно позбуватися усього російського, і відмова від святкування Старого нового року буде черговим кроком до цього. Новий рік у Російській імперії відзначали 14 січня аж до 1917 року. Також священник закликав не святкувати таку дату.

В українському фольклорі немає згадок про старий Новий рік, і від святкування цього "свята" в Україні варто відходити,
— додав протоієрей.

Раніше ми писали, коли українці будуть відзначати головні свята. Для вас — православний календар на 2025 рік, де зібрані дати всіх головних свят, постів та поминальних днів за новим стилем.